1. Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri Buluşmaları

Artan ekolojik, ekonomik ve sosyal krizlerin yansımalarını her geçen gün yaşantımızın farklı alanlarında daha da derinden hissediyoruz. Yaşanan bu sorunlara çözüm üretmek kadar, üretilen çözümlerin yaygınlaştırılması da üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Buradan hareketle yola çıkan ve sürdürülebilirlik temelli işleri yaygınlaştırmayı hedefleyen , Türkiye'nin ilk ve tek çevre etkinlikleri

Speakers

Berivan Mine Ferhanoğlu
Genel Koordinatör
Emrah Kurum
Çevreci Etkinlikler Kurucusu

Start

14 November 2015

End

Address

TAK Kadıköy   View map

Artan ekolojik, ekonomik ve sosyal krizlerin yansımalarını her geçen gün yaşantımızın farklı alanlarında daha da derinden hissediyoruz. Yaşanan bu sorunlara çözüm üretmek kadar, üretilen çözümlerin yaygınlaştırılması da üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Buradan hareketle yola çıkan ve sürdürülebilirlik temelli işleri yaygınlaştırmayı hedefleyen , Türkiye’nin ilk ve tek çevre etkinlikleri platformu Çevreci Etkinlikler, “Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri” Buluşmaları’nı Akkök Holding sponsorluğunda hayata geçiriyor.

Çevreci Etkinlikler, 2013 yılından bu yana birey, öğrenci ve iş dünyası arasındaki köprüleri güçlendirmek amacıyla projeler hayata geçiren bir yeşil girişimdir. Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri Buluşmaları ile de üniversite öğrencilerini sürdürülebilirliğin farklı alanlarında iş dünyasından ve sivil toplumdan uzmanlarla bir araya getirerek deneyim paylaşımını hedeflemektedir. Her ay bir cumartesi günü gerçekleştirilecek 8 buluşmanın sonuncusu bir kapanış etkinliği olup daha önce atölyelere katılmış olan öğrencilere açık olacaktır. Buluşmalarda Katılım Sertifikası verilecektir.

Buluşmalar tamamen ücretsizdir. Akkök Holding sponsorluğunda ve Tasarım Atölyesi Kadıköy ev sahipliğinde geleceğin sürdürülebilirlik liderlerini yetiştirmek üzere Çevreci Etkinlikler tarafından hayata geçirilmektedir.

14 Kasım 2015 Cumartesi Günü saat 13:30’da Tasarım Atölyesi Kadıköy’de yapılacak ilk interaktif buluşmanın konusu Sürdürülebilirlik ve Gençler olacaktır. Konuşmacı Çevreci Etkinlikler Genel Koordinatörü ve Anlamlı İşler Kurucusu Berivan Mine Ferhanoğlu olacaktır.

 

Kimler katılmalı?

Sürdürülebilirlik alanında fikir edinmek, farklı alanlardaki sürdürülebilirlik uzmanları ile tanışmak ve harekete geçmek isteyen duyarlı üniversite öğrencileri davetlidir.

İstanbul dışından katılacak iki öğrencinin ulaşım masrafları da Çevreci Etkinliklerce karşılanacaktır.

 

Neden katılmalı? (sadeleştirilmeli)

  • Sürdürülebilirliği genel hatlarıyla anlamak için
  • Farklı alanlardaki uzmanların katılımıyla gerçekleşecek Buluşmalarda, sürdürülebilirlikle farklı uzmanlık alanları/konuları arasındaki ilişkiyi görmek için
  • “Sürdürülebilirliğin yaygınlaştırılması konusunda ben de sorumluluk almak istiyorum ve gerçekleştirilecek olan bu Buluşmalar sonrasında öğrendiklerimi çevremdeki insanlarla paylaşmak istiyorum” diyenlere,  “Çevreci Etkinlikler” tarafından farklı alanlardaki uzmanlara/kurumlara erişim desteği verilecektir.
  • Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri ile tanışmak için
  • Haziran 2016’da gerçekleştirilecek kapanış etkinliğine katılmak ve farklı alanlardaki sürdürülebilirlik profesyonelleriyle tanışmak için

Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri Buluşmaları’nda Gençler ve Sürdürülebilirlik, Sürdürülebilirlikte Sistem Tasarımı, Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği, Sürdürülebilirlik Raporlaması ve İş Dünyasındaki Uygulamalar, Sürdürülebilirlikte finansa erişim ve üniversite sanayi işbirliği, Endüstri 4.0: Dördüncü Sanayi Devrimine sürdürülebilirlikten bakmak ve Sürdürülebilirlik İletişimi gibi konular işlenecektir. Ayrıca bir yıl boyunca tüm konuşmacı ve atölyeye katılan öğrencilerin katılımı ile –belli sayıda- kapanış etkinliği gerçekleştirilecektir.

MORE DETAIL

Sürdürülebilirlik alanında fikir edinmek, farklı alanlardaki sürdürülebilirlik uzmanları ile tanışmak ve harekete geçmek isteyen duyarlı üniversite öğrencileri davetlidir.

ETKİNLİĞE KATIL