2. Alternatif Çevre Mühendisliği Buluşmaları

Alternatif Çevre Mühendisliği Logo
“Fabrikalarda Sıfır Atığa Giderken ki İyi Uygulama Örnekleri” sunumuyla Pepsico Frito Lay’den Didem Köseler aramızda olacak ve öğrenci arkadaşlarımızla deneyimlerini paylaşacak.

Speakers

Didem Köseler
Pepsico Frito Lay
Emrah Kurum
Çevreci Etkinlikler Kurucusu

Start

16 May 2015

End

16 May 2015

Address

TMMOB Mimarlar Odasi Kocaeli Subesi, Ankara Caddesi, Ömerağa Mahallesi, Nacigirginsoy Sokak, Kocaeli   View map

Türkiye’de ve dünyada giderek artan çevre sorunları birey olarak hepimizin gündeminde.  Yaşanan sorunlara bireysel üretilen çözümlere ek, mesleki olarak da çözüm üretebileceğimiz gerçeğinin bir sonucu olarak, öğrenci arkadaşlarımıza yönelik Alternatif Çevre Mühendisliği Atölyeleri’ni hayata geçirdik. “Fabrikalarda Sıfır Atığa Giderken ki İyi Uygulama Örnekleri” sunumuyla Pepsico Frito Lay’den Didem Köseler aramızda olacak ve öğrenci arkadaşlarımızla deneyimlerini paylaşacak. 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu desteğiyle,  Kocaeli Mimarlar Odası’nda ikincisi gerçekleşecek etkinliğimiz hakkındaki detaylı bilgi ve kayıt için:

 

Ulusal ve uluslararası alanda yaşanan değişimler yaşantımızın her alanını dönüştürüyor. Bu dönüşümlerin çevre mühendisliği özelindeki yansımalarının neler olduğu, kurumlarda çevre mühendislerinin ne şekilde konumlanmaya başladığı ve bu değişimde alternatif olabilecek çevre mühendisliği konu başlıklarına değinmek atölyelerimizin çıktılarından bazılarıdır.

Uzun soluklu bir proje olmasından dolayı, atölyelerimizin kurgusunu birbirini tamamlayacak şekilde tasarladık. Amaç öğrenci arkadaşlarımızın iş dünyasına girdiklerinde, kurumlarında değişim yaratabilmesi için gerekli bilgi ve deneyim paylaşımına sahip olmasını sağlamaktır.

Alternatif Çevre Mühendisliği Atölyeleri’nin ilki  Yazane Coworking Space’in ev sahipliğinde 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Yıldız Holding Çevre ve Enerji Müdürü Ahmet Burak Başpınar‘ın katılımıyla “Gıda Sektöründe Temiz Üretim” konusunda gerçekleştirdik.

16 Mayıs 2015 Cumartesi günü Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu desteğiyle,  Kocaeli Mimarlar Odası’nda ikincisini gerçekleştireceğimiz etkinliğimizin konusu ise “Fabrikalarda Sıfır Atığa Giderken ki İyi Uygulama Örnekleri”.

“Atıklarının %99,96’sını geri kazanan, kalan kısmını da lisanslı firmalara bertaraf ettiren PepsiCo-FritoLay İzmit Fabrikası, “sıfır atık” hedefine ulaşmış oldu. 2014’te Pepsi Global’den Başkanlık Ödülü alan “Naturalis” projesiyle de organik atıkları biyogaza ve organik gübreye dönüştüren fabrikanın sürdürülebilirlik kapsamındaki çalışmaları sadece bunlarla sınırlı değil…”*

Etkinliğe katılımı daha verimli olması adına 30 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bunun için Alternatif Çevre Mühendisliği Atölyeleri’mize katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

* EKOIQ Dergisi, Şubat 2015

 

Adres: TMMOB Mimarlar Odasi Kocaeli Subesi

Ankara Caddesi, Ömerağa Mahallesi, Nacigirginsoy Sokak,  TMMOB Binası No.15 K.2

Tel : 0 262 322 59 33 – 0 262 322 35 54 – 0 533 490 41 51

MORE DETAIL

Email

info@cevrecietkinlikler.com

Etkinliğimiz ücretsizdir ve katılımcı sayısı sınırlıdır. Katılım için lütfen kayıt formunu doldurunuz.

Bu Etkinlik Sona Ermiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *