İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları / Rapor Tanıtımı

Yeşil Düşünce Derneği, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) ve Yeşil Avrupa Vakfı (GEF)’nın birlikte yürüttüğü “Yeşil İklim, Yeşil Ekonomi” projesi kapsamında hazırlanılan “İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları” rapor tanıtımı ve proje kapanış toplantısı 1 Haziran 2017’de İPM’de  gerçekleşiyor. Etkinlik Editörü: Begüm Mert   Bu raporda iklim değişikliği açısından önemli

Start

1 June 2017 - 10:00

End

1 June 2017 - 18:00

Address

Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi, Karaköy Minerva Han, Bankalar Caddesi No:2, İstanbul   View map

Yeşil Düşünce Derneği, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) ve Yeşil Avrupa Vakfı (GEF)’nın birlikte yürüttüğü “Yeşil İklim, Yeşil Ekonomi” projesi kapsamında hazırlanılan “İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları” rapor tanıtımı ve proje kapanış toplantısı 1 Haziran 2017’de İPM’de  gerçekleşiyor.

Etkinlik Editörü: Begüm Mert

 

Bu raporda iklim değişikliği açısından önemli üç ekonomik sistem olan olan enerji, kent ve toprak kullanımı alanlarında Avrupa Birliği’ndeki iyi uygulamaları örnek alarak, Yeşil Ekonomi çerçevesi içinde iklim değişikliğiyle mücadele amacıyla Türkiye’nin olması gereken azaltım ve uyum hedeflerine uygun somut politika önerileri getiriliyor.

Raporun içeriğinde 15 aylık proje süresince İstanbul’da katılımcılarla gerçekleşen üç çalıştaydaki atölye çalışmaları ve Bursa, Çanakkale, İzmir kentlerinde yapılan yerel ziyaretlerin çıktıları yer alıyor.

Projeye katkı sunan akademisyenler, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla gerçekleşecek konferans programında “İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları: Nasıl bir kent? Nasıl bir enerji? Nasıl bir toprak kullanımı?” çözüm önerileri paylaşılacak.

 

Çalıştayla ilgili detaylı bilgi için Yeşil Düşünce Derneği iletişim koordinatörü Cihat Demirtaş’a cihat@yesildusunce.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Etkinlik ücretsizdir.

Etkinliğin Facebook adresi için tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *