Iraz Candaş'la Permakültüre Giriş Kursu

Türkiye Permakültür Araştırma Merkezi
Sürdürülebilir tarım, doğadaki insan yerleşimleri, doğal ekosistem gibi konular ilginizi çekiyorsa bu konuda önemli kişilerden olan Iraz Candaş’ın 20 Mayıs 2017’de Permakamp’ta  vereceği Permakültür Tasarım Sertifikası kursuna katılmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik Editörü: Begüm Mert   Permakültür tasarım kuramının ve ilkelerinin ele alındığı giriş kursu; kentselden kırsala, küçükten büyük ölçeğe birçok

Speakers

Iraz Candaş
Permakültür Eğitmeni

Start

20 May 2017 - 10:00

End

21 May 2017 - 18:00

Address

Köyiçi Caddesi No: 73 (Cam Ocağı Vakfı Yanı) Öğümce, Beykoz 34829 İstanbul   View map

Sürdürülebilir tarım, doğadaki insan yerleşimleri, doğal ekosistem gibi konular ilginizi çekiyorsa bu konuda önemli kişilerden olan Iraz Candaş’ın 20 Mayıs 2017’de Permakamp’ta  vereceği Permakültür Tasarım Sertifikası kursuna katılmanızı tavsiye ederiz.

Etkinlik Editörü: Begüm Mert

 

Permakültür tasarım kuramının ve ilkelerinin ele alındığı giriş kursu; kentselden kırsala, küçükten büyük ölçeğe birçok farklı durumda ve iklim koşullarında sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımının ve bu bağlamda gıda üretimi, ev tasarımı, inşaat, enerji tasarrufu ve üretimi, ve permakültür çözümlerini destekleyecek alternatif iktisadi yapılanmalar ve hukuki stratejiler gibi konuların ayrıntılı bir şekilde incelendiği 72 saatlik Permakültür Tasarım sertifikası (PDC) kursunun bir özeti niteliğindedir.

Kurs içeriğinden bazı konu başlıkları:

– Permakültür İlkeleri
– Geniş Ölçekli Saha Tasarımı
– Örüntü Kavrayışı
– Ev Bahçesi Tasarımı
– Kent ve Topluluk Stratejileri

 

Sertifika

8 oturumdan oluşan toplam 2 günlük bir kurstur. Kursun bitiminde 8 oturuma da devam eden katılımcılara, Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

 

Kayıt ve rezervasyon

TPAE tarafından düzenlenen kurs en az 18, en fazla 30 kişinin katılımıyla gerçekleşecektir.

 

Kayıt olmak için http://permacultureturkey.org/pg-mayis2017-permakamp/

Etkinliğin Facebook adresi için tıklayınız.

MORE DETAIL

Website

www.permakamp.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *