Kadıköy Çevre Festivali - “Doğaya Emek Ver”

Kadıköy Belediyesi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında doğayı odağına alan tüm bileşenleri Kadıköy Çevre Festivali’nde bir araya getiriyor. 26- 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek olan festivalin teması “Kentte Ekolojik Yaşam” olacak. Çevreci Etkinlikler olarak da B7 standında sizleri bekliyor olacağız. Etkinlik Editörü: Begüm Mert   Doğadan, çevreden

Start

26 May 2017 - 14:00

End

28 May 2017 - 19:00

Address

Göztepe Özgürlük Parkı Kadıköy/İstanbul 34730   View map

Kadıköy Belediyesi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında doğayı odağına alan tüm bileşenleri Kadıköy Çevre Festivali’nde bir araya getiriyor. 26- 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek olan festivalin teması “Kentte Ekolojik Yaşam” olacak.
Çevreci Etkinlikler olarak da B7 standında sizleri bekliyor olacağız.
Etkinlik Editörü: Begüm Mert

 

Doğadan, çevreden yana olan bütün demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve inisiyatiflerin katılımına açık olan festival, doğayı korumak için emek veren tüm bileşenlerin yan yana durduğu bir atmosferde gerçekleşecek.

Katılımcı kurumların stantları ile yer alacağı festivalin programı yine katılımcılarla birlikte oluşturulacak. Sıfır karbon emisyonu hedeflenen festivalde atölye, söyleşi, doğa gözlemi, konser gibi çok sayıda etkinlik yer alacak.

Her yaştan ziyaretçinin ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştireceği festival kapsamında katılımcılar stantlarında ekolojik yaşam deneyimlerini ve çalışmalarını paylaşacak. Küçük çevreciler için gün boyu süren atölyeler, drama eşliğinde kitap okumaları ve oyunlar yer alacak olup çevreye duyarlı üretici kurumların geri dönüşüm, enerji ve su tasarrufu konularında hazırlamış oldukları tiyatrolar sergilenecek.

Kentte ekolojik yaşam temasının öne çıkarılacağı stantlar ve etkinlikler tüm İstanbullulara 3 gün boyunca doğaya emek verenlerle buluşma ve ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunacak.

Program ve detaylı bilgi için tıklayınız. 

Etkinliğin Facebook adresine buradan ulaşabilirsiniz.

MORE DETAIL

Website

http://www.ozgurlukparki.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *