Kazdağı Ekofest2017

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen Kazdağı Ekofest, 16- 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında Çanakkale – Küçükkuyu ile Balıkesir – Altınoluk arasındaki Narlı Köyü‘nün üstünde, Darıdere Tabiat Parkı‘ nın yakınındaki Fidanlık Mevkiinde, Kazdağı Doğal Kaynak Suyu dolum tesisi bahçesinde gerçekleşecek. Etkinlik Editörü: Tuğçe Duydu Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından düzenlenen festivalin ilki "Dereler özgür aksın" temasıyla Mıhlı Çayı'ndan Zeytinli

Start

16 August 2017 - 07:00

End

20 August 2017 - 16:00

Address

Kazdağı Doğal Kaynak Suyu Dolum Tesisi Bahçesi, Narlı Köyü üstü, Fidanlık Mevkii, Çanakkale   View map

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen Kazdağı Ekofest, 16- 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında Çanakkale – Küçükkuyu ile Balıkesir – Altınoluk arasındaki Narlı Köyü‘nün üstünde, Darıdere Tabiat Parkı‘ nın yakınındaki Fidanlık Mevkiinde, Kazdağı Doğal Kaynak Suyu dolum tesisi bahçesinde gerçekleşecek.

Etkinlik Editörü: Tuğçe Duydu
Görüntünün olası içeriği: yazı

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından düzenlenen festivalin ilki “Dereler özgür aksın” temasıyla Mıhlı Çayı’ndan Zeytinli Çayı‘na kadar olan dereler üzerindeki baraj projelerine karşı ses yükseltmek amacı taşıyordu. 2015 yılındaki ikinci festivalde  “Orman gibi kardeşçesine” denmişti ve  altın madeni ve termik santral projeleri durdurulmazsa Kaz Dağı’nın ormanlarını, endemik türlerini bekleyen büyük tehlikeye dikkat çekilmişti. Üçüncüsü düzenlenen festivalde bu yılın teması, toprağa bağımızı hatırlatıyor: “Hayat topraktan doğar”. Festival programı toprağa dair söyleşiler, atölyeler ve belgeseller içeriyor.
Tamamen gönüllü çalışmalarla gerçekleşecek ücretsiz festivale Kazdağı’ na kulak verenler ve doğaseverler davetli.

Etkinlik programına erişmek ve etkinliği Facebook üzerinden takip etmek için: BURAYA TIKLAYINIZ.

 

MORE DETAIL

Website

www.kazdagi.org.tr

Phone

0532 159 73 17

Hayat, topraktan gelir. Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, üçüncüsünü düzenlediği ekofestte, toprağa bağlılığımızı hatırlamaya, Kazdağlarının sesi olmaya çağırıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *