Ormanda Ev Yapım Atölyesi / Ekolojik Mimari

Harmonia'nın kendi arazisinde başlayacak olan atölye serisi 1-9 Temmuz ve 14-22 Temmuz 2017 tarihlerinde (Çanakkale-Bayramiç) Kazdağları'nda.  Etkinlik Editörü: Dinçer Dinç Melih Aşanlı eğitmenliğinde el aletleri ile sadece ahşap, toprak ve taş kullanılarak yapılacak bir ev. Beton, market, elektrik yok. Kasaba uzak. Tüm üniversite öğrencileri (eğitim*) burslu. Çadırlı konaklama, üç öğün

Start

1 July 2017 - 08:00

End

9 July 2017 - 21:30

Harmonia’nın kendi arazisinde başlayacak olan atölye serisi 1-9 Temmuz ve 14-22 Temmuz 2017 tarihlerinde (Çanakkale-Bayramiç) Kazdağları’nda. 
Etkinlik Editörü: Dinçer Dinç

Melih Aşanlı eğitmenliğinde el aletleri ile sadece ahşap, toprak ve taş kullanılarak yapılacak bir ev. Beton, market, elektrik yok. Kasaba uzak. Tüm üniversite öğrencileri (eğitim*) burslu. Çadırlı konaklama, üç öğün yemek ve uygulamalı eğitim.

 

”…
Yükümüzü omuzlayan dostlarımız ile beraber, öğrencilerimiz de
bu yolun bir parçası. Köy enstitüleri gibi önce barınağımızı inşa ediyoruz. İstedik ki aslına uygun olsun, istedik ki doğanın kalbinde sadece kahkahalar ve çekiç sesleri duyulsun. Gece bizi ateş aydınlatsın.

Bu atölye serisi biraz çetrefilli. Elektrik kullanmadan, beton karmadan, taş ile, toprak ile, bir testere ve keser ile başlıyoruz inşaata. Elimiz, terimiz, yüreğimiz ve doğamız ile var olsun ilk barınağımız, ‘ilk eller’’ gibi. Öğrenciler ise kendinden sonra gelenler için var edecekler okullarını. Doğanın bize öğrettiği gibi
her birimiz bir diğerimiz için çalışarak ve kendinden bir parça bırakarak bir sonrakine.

Taş ile,
toprak ile,
ahşap ile,
eller ve o ellerdeki aletler ile,
bir avuç su ile serinleyip, bir yaygı üzerinde beslenip, toprakta oturup, tüm konfordan sıyrılıp belki yüklerimizden bir an olsun kurtulup aslımız gibi olmak için.”

Eğitim ücreti: 1500 TL
Üniversite öğrencileri için: 500 TL (Yalnızca yeme içme ücreti)
Başvuru formu için: info@harmonia.com.tr

Etkinliğin Facebook sayfası için tıklayınız.
Harmonia web sitesi için tıklayınız.

MORE DETAIL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *