Türkiye'de Enerji Politikaları

Bir yayınevi düşünün 10 yıldır yayın yapan. Bir yayınevi düşünün başta Ekoloji ve Yeşil Politika olmak üzere Türkiye'de farklı birçok konuyu ele alan. Bu Yeni İnsan Yayınevi... 10. yılı etkinlikleri çerçevesinde, "sizleri enerji meselesi ile ilgili düşünmeye, gösterene ve gösterilene değil gösterilmeyenlere odaklanmaya davet ediyoruz" diyerek sesleniyor bize. 8 Nisan 2017

Speakers

Start

8 April 2017 - 16:00

End

8 April 2017 - 17:30

Address

Ek Biç Ye İç, İnönü Caddesi, No: 9A Taksim, 34437 Beyoğlu, İstanbul   View map

Bir yayınevi düşünün 10 yıldır yayın yapan. Bir yayınevi düşünün başta Ekoloji ve Yeşil Politika olmak üzere Türkiye’de farklı birçok konuyu ele alan. Bu Yeni İnsan Yayınevi… 10. yılı etkinlikleri çerçevesinde, “sizleri enerji meselesi ile ilgili düşünmeye, gösterene ve gösterilene değil gösterilmeyenlere odaklanmaya davet ediyoruz” diyerek sesleniyor bize. 8 Nisan 2017 Cumartesi günü Özgür Gürbüz’ün katılımıyla Ek Ye Biç Ye’de gerçekeleşecek etkinliğin çağrı meti ise:

Etkinlik Editörü: Emrah Kurum

 

 

Yeni İnsan Yayınevi 10. yılını etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

Türkiye’de enerji meselesi dışa bağımlılık, fosil yakıtlar, iklim değişikliği, nükleer ve yenilenebilir enerji üzerinden, pek çok komplo teorisi ile birlikte uzunca bir süredir tartışılıyor. Yeni İnsan Yayınevi olarak, tam on yıl önce “Enerji ve İnekler” kitabını ilk kitabımız yaparak, bu tartışmalara katıldık. Enerjinin üretilmesi, dağıtılması ve tüketilmesi ekoloji dünyası için kritik bir tartışma konusu. Aradan geçen bunca senede tartışmanın ekseni aynı kaldı ama aktörler çok değişti.

Yeni İnsan Yayınevi her zaman yenilenebilir, temiz ve yerel enerjiden yana olmuştur. Bunlar gezegenin umut kaynaklarıdır. Güler yüzlüdür. İnsanidir. Küçük ve kolay üretilebilir. Ucuzdur. Yereldir. Kolayca ve çabucak kurulur, hemen enerji üretir. Doğru mevki seçilirse hiç bir canlıya zarar vermez. Bunlara karşı olmak, iyiye güzele karşı olmaktır. Bütün bu emellerle ilk kitabımız güzelliğe, iyiliğe ve temiz enerjiye adanmıştır.

Özgür Gürbüz yazıları ve aktivizmi ile kamuoyunu her zaman olumlu yönde etkilemiş biri. “Enerji ve İnekler” kitabı da bu çerçevede çok okunmuş ve kısa sürede baskısı tükenmişti. Yeni İnsan Yayınevi’nin 10. yılı etkinlikleri çerçevesinde, sizleri enerji meselesi ile ilgili düşünmeye, gösterene ve gösterilene değil gösterilmeyenlere odaklanmaya davet ediyoruz.

Enerji politikaları Türkiye için belki de hiç bir tarihte bu kadar can alıcı bir öneme sahip olmamıştı. Medyanın böylesine tekelleştiği bir dönemde, farklı bir bakış açısı görmek isteyen tüm okurlarımızı yüz yüze ve soru sorarak birlikte düşünmeye çağırıyoruz.

Sunum ve forum şeklinde geçmesi planlanan bu oturuma meraklısını bekliyoruz.

Kayıt ve bilgi için: Ücretsiz olan söyleşinin katılım bilgisi için info@ekbicyeic.com‘a mail atmanız yeterli. Adınız, soyadınız ve cep telefonunuzu belirterek e-posta atabilir ve kaydınızı oluşturabilirsiniz.

MORE DETAIL

Website

www.ekbicyeic.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *