PROJELERİMİZ

BİREY

Çevreci Etkinlikler ve halka sanat projesi, müzik, çağdaş sanat, sinema, mimarlık gibi alanlardan konuşmacıların davetli olduğu Çevre ve Sanat Buluşmaları etkinlik dizisi düzenlemeye başlıyor… Çevre ve Sanat Buluşmaları 21. Yüzyılda, bir yandan insan eliyle yüksek yıkıma uğramakta olan, diğer yandan ise hakkındaki duyarlılığın giderek yaygınlaştığı çevreye ve çevre merkezli sorunlara sanatçıların yaklaşımlarını, sanatçıların katılımıyla irdeleyen etkinlik dizisidir.

  PROJE SAYFASINA GİT

Çevreci Etkinlikler ve Çiğdemim Derneği işbirliğinde Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin “dönüştüren belgeselleri”nden bir seçki, her ay Ankara’da izleyici ile buluşuyor.

  PROJE SAYFASINA GİT

Sürdürülebilirlikle ilgili yayınların sanal da olsa bir kütüphanesi olsun istedik. Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden paylaşımlar yapıyoruz.

  PROJE SAYFASINA GİT

ÖĞRENCİ

Türkiye’de ve dünyada giderek artan çevre sorunları birey olarak hepimizin gündeminde.  Yaşanan sorunlara bireysel üretilen çözümlere ek, mesleki olarak da çözüm üretebileceğimiz gerçeğinin bir çıktısı olarak 2014 yılında hayata geçirdiğimiz uzun soluklu bir projedir.

  PROJE SAYFASINA GİT

Sürdürülebilirlik kavramı hepimizin gündeminde. Fakat farklı alanlarında yaşanan sorunlara çözüm üretme noktasında yeni liderlerin yetişmesi günümüzde ihtiyaç duyulan başka bir konudur. 2015-2016 yılı içerisinde Akkök Holding sponsorluğunda 7 etkinlik gerçekleştirildi. Ve farklı alanlarda sürdürülebilirlik liderlerinin yetişmesi için çalışmalar gerçekleştirildi.

  PROJE SAYFASINA GİT

İŞ DÜNYASI

Günümüzde yapılan işler ve sonrasında üretilen değerler çalışanlar tarafından sorgulanmaya başladı ve çalışanlar giderek topluma dokunan işler yapmak istiyor. Sorunlara Benci Çözümler Atölyesi ise bu ihtiyaçtan doğdu.

  PROJE SAYFASINA GİT

Atölye kapsamında iklim değişikliği hakkında bilgi edinen çalışanlar, bu konuda bireysel olarak neler yapabileceklerini de öğrendikleri bir atölyedir.

  PROJE SAYFASINA GİT

Sürdürülebilirlik üzerine yayınların konusu özelinde, konunun uzmanı tarafından şirket içi  söyleşiler gerçekleştiriliyor. Bu söyleşiler şirketlerin çalışma alanları özelinde kurgulandığı gibi, sürdürülebilirliğin farklı alanlarında da olabiliyor.

  PROJE SAYFASINA GİT

MENTORLUK VERDİĞİMİZ

Üreten Çocuklar, Çevreci Etkinlikler ekibimizde yer alan Elif Coşkun’un liderliğinde hayata geçen bir sosyal girişimdir. Üreten Çocuklar, emek ve üretmek kavramını çocuklar nezdinde bir araya getirerek sürdürülebilirlik temelli etkinlikler gerçekleştiriyor.

  PROJE SAYFASINA GİT

Kentteki Dostlarım, şehir hayatı içinde kopmuş olan insan ile hayvan arasındaki bağı; yenilemek ve sürdürülebilir hale getirmek için hayata Çevreci Etkinlikler Editörü olan liderliğinde hayata geçirilmiştir.

  PROJE SAYFASINA GİT

ETKİNLİKLERİMİZDEN BAZILARI

İLGİLİ YAZILAR