Etkinlikler

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy, Atatürk Cd. No: 5/5, Bakırköyİstanbul,

“Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı” 7-10 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Bu yıl temiz beslenme teması ile düzenlenecek olan fuar vesilesiyle Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkeden sektör profesyonelleri, iş insanları, perakende, toptancı ve tüm ilgilileri bir araya gelecek.

Ücretsiz

İzmit Çarşısı İyilik Şenliği

İzmit Cumhuriyet Parkı Cumhuriyet, Korniş Cd No:7, İzmitKocaeli,

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Good4Trust ile işbirliği halinde yürütülen İzmit Çarşısı’nda gıdadan el emeği ürünlere kadar birçok kategoride ürün yer alıyor. Çevreye ve insana saygılı üretim yapmak isteyen üreticileri bünyesine katarak her geçen büyüyen İzmit Çarşısı, İzmit Cumhuriyet Parkı’nda 8-9 Ekim’de İyilik Şenliği gerçekleşecek.

Ücretsiz

9. Engelsiz Filmler Festivali

İzmit Cumhuriyet Parkı Cumhuriyet, Korniş Cd No:7, İzmitKocaeli,

Engelsiz Filmler Festivali yeni tarihlerini 11-13 Ekim olarak duyurdu. Engelsiz Filmler Festivali 2021 çevrim içi olarak ve Ankara Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ücretsiz

Dünya Gıda Günü ve Yerel Yönetimler İlişkisi Çevrimiçi Semineri

Online

Türkiye Belediyeler Birliği ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğiyle düzenlenen bu etkinlik vesilesiyle yerel yönetimlerin sürdürülebilir tarım-gıda sistemleri dönüşümündeki aktif rolü üzerine farkındalığın artırılması hedeflenmektedir. 15 Ekim 2021 Cuma Günü Saat 14:00’de düzenlenecek olan çevrim içi etkinliğe tüm belediyeler davetlidir.

Ücretsiz

2. Yıl Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Mentor- Menti Programı

Online

BPW İstanbul Kulübü tarafından düzenlenen 2. Yıl Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Mentor-Menti Programına “menti” başvuruları başladı. Sürdürülebilir ve nitelikli bir yaşamın hayalini kuran 35 yaş altı gençlerin başvurularına açık olan programın son başvuru tarihi 18 Ekim 2021.

Ücretsiz

Yeşil Söyleşiler

Online

Mülkiye Siyaset Bilimi Topluluğu'nun düzenlediği "Yeşil Söyleşiler"in ilk programı olacak olan Ekim Programı, iklim krizi ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konularını alanında uzman konukları ile 23 Ekim 2021 10.00-15.00 saatleri arasında  Zoom'da gerçekleşecek.

Ücretsiz

Agriculture Talks: Tarım-Gıda Girişimciliği

Online

Gıda-tarım sektörlerinin nabzını tutan Agriculture Talks’un altıncısı 23 Ekim’de Kibele Projekt tarafından düzenlenecek. “Tarım-Gıda Girişimciliği” başlığı altında gerçekleşecek çevrimiçi etkinlik gıda-tarım konularına değinecek ve alanında uzman konukları ağırlayacak.

Ücretsiz

Türkiye İklim İktisadı Çalıştayı : Türkiye’nin Yeşil Dönüşümü

Online

İstanbul Politikalar Merkezi, Sabancı Üniversitesi ve Stiftung Mercator Girişimi iş birliğinde düzenlenecek çalıştay, iklim iktisadı alanında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi ve bu dönüşüm için gereken bilimsel altyapının durumunu ortaya koyarak eksik alanları/soruları tespit etme amaçlarını taşıyor. Çalıştay 25 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ücretsiz