Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Bitkilerde Sorunlar 1.0: Sorun Tespit Edebilme ve Çözüm Yöntemleri Atölyesi

17 Nisan 2022 @ 14:00 - 17:00 UTC+3


Nadas İstanbul tarafından düzenlenen “Bitkilerle Yaşam: Yaşam Alanlarında Bitki Yetiştiriciliği” atölye içeriğinin başlıklarından biri olan, Bitkilerde Sorunlar 1.0: Sorun Tespit Edebilme ve Çözüm Yöntemleri 17 Nisan 2022 tarihinde, 14.00 – 17.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Özellikle gelişme dönemlerinde bitkilerimize sunacağımız desteğe bitki sorunlarını tespit etme ve müdahalede kararlı olma ile başlıyoruz.

Bitkiler dinlenmede oldukları mevsimi geride bırakırken düşen fotosentez ritmi sebebiyle sorunlara karşı biraz savunmasız. Yılın özellikle bu geçiş dönemlerini var olan sorunları tespit ederek ve mudahale yöntemlerini planlayarak geçirmek gelişme dönemlerine hazırlık açısından önemlidir.

Kolayca tanınan bazı zararlılar ve yaygın hastalıklar dışında uygun olmayan bakım ve çevresel koşulların neden olduğu sorunları teşhis etmek zor olabilir. Bu zorluk, sorunları tanıyamamaktan da kaynaklıdır.

Bazı problemler hızlıca çözülebilir ve hatta hayati önem taşımayabilir ancak bazıları hatırı sayılır derecede titizlik isteyebilir. Bunlara ek; bitki türü, saksı seçimi, toprak karışımı, sulama uygulamaları ve diğer çevresel faktörler de incelenir. Çünkü unutmayın, bir bitkinin birden fazla sorunu olabilir veya birden fazla etmen tek bir soruna sebep olabilir.

Atölye içeriğindeki odak; iç mekan bitkilerinizin karşılaşabileceği sorun ihtimalleri, sorun tespit edebilme, soruna odaklı çözüm yöntemleri üzerinedir. Nasıl da boy attı dediğimiz bitkimiz acaba olumsuz koşullar sebebi ile ışık arayışında ve/veya fazla gelen suyunu orantısızca kullanıyor olabilir mi?

Sürdürülebilir yeşil alanınızı oluşturmak, bitkileriniz ile tasarım zevkiniz ve yaşam rutininize uygun, kalıcı birliktelik oluşturmak sizin elinizde. 

Başvuru: Bu atölye @nadasistanbul kapsamında @greensquaremeter tarafından ÇEVRİMİÇİ platform Zoom’da yürütülecek. Ayrıntılı bilgi ve katılım için [email protected]’a e-mail gönderebilir ya da bize buradan e-mail adresinizi iletebilirsiniz.

Detaylar

Tarih:
17 Nisan 2022
Saat:
14:00 - 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Organizatör

Nadas İstanbul

Mekan

Nadas İstanbul