Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Gençler için Yerel Diyalog Projesi

27 Ekim 2021 - 9 Kasım 2021

Ücretsiz

gençler için yerel diyalog projesi

Yerel yönetimler ve gençlik STÖ’leri arasında iş birliği oluşturmayı ve gençlerin karar alma organlarına katılımı konularındaki farkındalığını artırmayı amaçlayan atölyeler 27 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve Eskişehir’de gerçekleşecek. Son başvuru tarihi 25 Ekim saat 23:59’da sonlanacaktır. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

Gençler İçin Yerel Diyalog Projesi Yüz Yüze Atölyeleri Başlıyor!

Go For Youth Projesi Hibe Desteği kapsamında, AFS Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen Gençler İçin Yerel Diyalog projesi; yerel yönetimler ve gençlik STÖ’leri arasında iş birliği oluşturmayı ve gençlerin karar alma organlarına katılımı konularındaki farkındalığını artırmayı amaçlamaktadır.

Gençler İçin Yerel Diyalog projesinin yüz yüze atölyeleri İstanbul Şişli, İstanbul Kadıköy ve Eskişehir Tepebaşı’nda gerçekleşecektir. Sorun analizi üzerine mevcut engelleri ve zorlukları aşmak adına çözüm önerileri üretmek için gençlik örgütü ve yerel yönetimlerden temsilcileri bir araya getireceğimiz atölyelerimizde seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Atölye Tarihleri:

İstanbul Kadıköy: 27 Ekim

Eskişehir Tepebaşı: 3 Kasım

İstanbul Şişli: 9 Kasım

Kayıt tarihi 25 Ekim saat 23:59’da sonlacaktır.

NOT: Etkinlikler gün boyu sürecektir.

BAŞVURU FORMU

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdEqxAJt_XQ_kzgG-S-84RiIeg9yQwGbT9m0Tiixfvr7nYJhA/viewform

İstanbul Şişli Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ortaklığıyla Gençler için Yerel Diyalog projesi gerçekleştirilecektir. Yerel yönetim organları, kolları ve çalışanları ile gençlik örgütü temsilcilerini ̈bir araya getirme amaçlanmıştır. Gençlerin karar alma mekanizmalarına katılımında teşvik edici ve alan sağlayıcı rolündeki bu iki sektörün arasında diyalog kurulması, sürdürülebilir iş birlikleri üretilmesi ve iletişim ağının güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Proje, Türkiye’deki gençlerin temsil edilebilmesi için yerel iş birliği ağlarının oluşturulmasını ve karar alma süreçlerine katılmaları için sürdürülebilir gençlik hareketi oluşturulmasını destekleyecektir. Projede mevcut durum analizi yapılacak, çözüm önerileri oluşturulacak ve bulgular, öneriler ve faydalı kaynaklar paylaşılacaktır.

Tüm sorularınız ve görüşleriniz için:

[email protected]

“Bu proje, Go For Youth Projesi kapsamında Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla AFS Gönüllüleri Derneği’ne aittir ve Gençlik Örgütleri Forumu ya da AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”

 

Detaylar

Başlangıç:
27 Ekim 2021
Bitiş:
9 Kasım 2021
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik etiketleri:
,

Mekan

İstanbul-Şişli,Kadıköy Eskişehir-Tepebaşı

Organizatör

AFS Gönüllüleri Derneği
View Organizatör Website