Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

20 Nisan 2022 @ 08:00 - 20 Mayıs 2022 @ 17:00 UTC+3


istanbul cocuk ve genclik sanat bienali

Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası 6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, farklı coğrafya kültürlerinin, çocuk gözü ile ifade edilmesini sağlamak amacıyla 20 Nisan – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Bienal’de çocuklar ve gençler ile sanatçı, sanat eğitmenleri ve idarecilerin güncel sanatın içinde yer almaları; farklı malzeme, teknik ve disiplinleri kullanmaları ve özgün sanat çalışmalarını toplumla paylaşabilmeleri hedeflenir. Öğrenim gören her yaştan bireyin kültür-sanat yaşamına yön verecek üretici ve bilinçli sanatseverler olarak yetişmesi adına desteklenmesi amaçlanır. Diğer yandan Bienal, programında yer alan söyleşi ve atölye çalışmalarına öğretmenlerin katılımıyla da eğitimcilerin mesleki donanımlarının artırılmasına katkı sağlanması hedeflenir.

KATILIM KOŞULLARI 

Katılım ve tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu Bienal’e; 4-18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim veren ve tüm okul türlerinde görev yapan öğretmenler başvuru yapabilir. Bienal küratörlerinin belirlediği kavramsal çerçeve (Buluşma Noktası) çocuklara/gençlere öğretmenleri tarafından anlatılır ve Bienal hakkında bilgi verilir. Üretilecek eserler üzerine düşünceler paylaşılır. Projeye dönüştürülen düşünceler, öğretmenler tarafından web sitesinde ilan edilen Proje Başvuru Formu’na yazılarak Bienal Jürisi’ne iletilir. Başvurular alanında uzman sanatçı ve sanat eğitimcilerinden oluşan Bienal Jürisi ve Küratörler tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme aşamasında jüri gerekli görürse, proje sahipleriyle iletişim kurarak projenin geliştirilmesi için geri bildirimler verebilir.

Başvuru aşaması sonrasında ön değerlendirmeyi geçen projeler için proje sahipleri çalışmaya başlarlar.  Proje çalışma süresince jüri ile iletişim halinde olunur. Projelerin sergileme düzeni ve mekânı küratörler tarafından belirlenir.

DEĞERLENDİRME

Başvurular alanında uzman sanatçı ve sanat eğitimcilerinden oluşan Bienal Jürisi ve Küratör tarafından aşamalı olarak değerlendirilecektir.

Detaylı bilgi için başvuru şartnamesi:    

http://www.cocukgenclikbienal.org/6-istanbul-cocuk-ve-genclik-sanat-bienali-basvuru-sartnamesi/

BaşvuruLinki:  

http://www.cocukgenclikbienal.org/gorsel-sanatlar-dijital-isler-basvuru-2022/?fbclid=IwAR3NgEeZvTXNxed3Yk9GQfYZ5hQczXwfafT6w9wIg8Y7NzeGuS_xSQi25J0

Detaylar

Başlangıç:
20 Nisan 2022 @ 08:00 UTC+3
Bitiş:
20 Mayıs 2022 @ 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, ,

Organizatör

Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği

Mekan

Online