Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

30. Kalite Kongresi

16 Kasım 2021 - 17 Kasım 2021


30.kalite kongresi

Kalder’in düzenlediği 30. Kalite Kongresi’nde bu yıl, Tarım ve Gıda, Eğitim, Sağlık, Salgın Sonrası Ekonomi gibi konular konuşulacak. Kongre, yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda önemli konuşmacının katılımıyla 16-17 Kasım 2021 tarihinde online olarak gerçekleşecek. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

ORTAK AMACIN GÜCÜ

Dünya’da yönetim çevreleri önemli bir dönüşüm içerisinde. Tüm organizasyonlar bu dönüşüme ayak uydurmak peşinde. Dönüşüm, «Hissedar Kapitalizminden Paydaş Kapitalizmine» şeklinde tanımlanıyor.

Özetle, performans ve finansal değer yaratımına dayanan anlayış yerine bunları aşkın bir amaç için çalışan şirketler, organizasyonlar ortaya çıkmaya başlıyor. Dünyamızın karşı karşıya bulunduğu riskleri anlamak ve bunlarla ilgili eylemde bulunma sorumluluğu uzun sayılabilecek bir süredir hükümetleri olduğu kadar özel sektörü, STK’ları ve akademileri de ilgilendiriyor. İlgi alanının diğer yanında ise paydaşlarımızı oluşturan TOPLUM bulunuyor…

BM’nin 2015’te 2030 hedefleri adıyla ilan ettiği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, “sürdürülebilirlik” kavramı üzerinden atılması gereken adımları listeliyor ve takip ediyor. Eylem talep ediyor…

Bu amaçlar kurumsal anlamda çok geniş bir tabanda yankı bularak Hissedar Kapitalizminden Paydaş Kapitalizmine dönüşümü tetikliyor. Netleştiriyor…

Aslen geniş çevrelerce farkına varılan şey; Dünyanın içerisinde bulunduğu durumun ta kendisi. İklimden demokrasiye, eğitimden sağlığa, çevreden hukuk düzenine kadar sorunlar birbiriyle bağlantılı ve çözümü için yapılması gerekenler belli.

Ancak eksi endüstriyel-ekonomik ilişki çeşitleri sorunların çözümlerine cevap vermiyor ve yeni yaklaşımlar gerekiyor. Bu sebeple Paydaş Kapitalizmi kavramı yeni iş yapma biçimleri dayatıyor.

16-17 Kasım 2021 tarihlerinde 30. defa gerçekleştireceğimiz Kalite Kongresi’nde sizlerle birlikte dönüşümün yönünü öngörüp tartışacak ve öğreneceğiz.

30.Kalite Kongresi Tartışılacak Konular

Salgın Sonrası Dünya: Ekonomi

Dönüşümün adı: Paydaş Kapitalizmi

Küresel Riskleri Anlamak ve Önleyici Liderlik

Kimseyi Geride Bırakma: Kapsayıcı Kalkınma Yaklaşımı

Dönüşümün Kaynağı Finans

Kalkınmanın Temeli Eğitim

Tarladan Sofraya: Tarım ve Gıda

Salgın Sonrası Yeni Sağlık Yaklaşımları

Genç KalDerliler Soruyor!

Ortak Amaç için Enerji

Sağlıklı Kalkınma için Sağlık

İş Yapma Biçimleri ve Dönüşüm

Yeşil Anlaşmaların Küresel Etkileri ve Eylem Talebi

Rekabetçilik için Verimlilik Yönetimi

Ortak Amacın Gücü: KalDer – EFQM Modeli

Girişimcilik ve Başarı

İletişim

Burak Olkun

KalDer Kongre ve Etkinlikler

[email protected] 

0216 518 42 84 / 11

Etiketler: 30. Kalite Kongresi, Kalder, tarım ve gıda, paydaş kapitalizmi

Detaylar

Başlangıç:
16 Kasım 2021
Bitiş:
17 Kasım 2021
Etkinlik etiketleri:
, ,

Organizatör

Kalder

Mekan

Online