Etkinlikler

Sosyal Girişim İstanbul: PartnerUp

Online

Sosyal Girişim İstanbul: PartnerUp ile sosyal etki odaklı girişimler ve kurumsal şirketler bir araya geliyor. Nisan 2022 ve Mart 2023 arasında iki döngü halinde gerçekleştirilecek ve her 5 aylık döngüde 10 girişim desteklenecek.

İstanbul Kuş Göçü Gözlem Etkinliği

Roots & Shoots ailesi, İBB, WWF, Doğa Derneği ve Trakus tarafından gerçekleştirilen etkinlik, 17 Nisan Pazar günü saat 10.00- 16.00 arasında Üsküdar, Büyük Çamlıca Korusu’nda  gerçekleşecek. 

Permakültür Bahçeciliği Eğitimi

Online

Permatürk Vakfı tarafından gerçekleştirilen, Permakültür Bahçeciliği Eğitimi 18-20-21 Nisan 2022 tarihinde 19.45 - 22.00 saatleri arasında çevrim içi olarak gerçekleşecek.

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

Online

Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası 6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, farklı coğrafya kültürlerinin, çocuk gözü ile ifade edilmesini sağlamak amacıyla 20 Nisan – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Yerelden Ulusala: Genç İklim Forumu

İPA Kampüs Hangar

İstanbul İklim Platformu ve İklim Öncüleri iş birliğinde gerçekleşecek olan Yerelden Ulusala: Genç İklim Forumu 22 Mayıs 2022 tarihinde, İPA Kampüs – Hangar’da saat 10.00’da gerçekleşecek.

Işıldayanlar Konferansı

Zorlu PSM Levazım, Koru Sokağı No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

OGGUSTO tarafından düzenlenen Işıldayanlar Konferansı, bugüne kadar yaptıkları ile ışıldayan yıldız kadınların hikayelerinin yer alacağı konferans, 24 Mayıs 2022 tarihinde, 08.30 - 19.30 saatleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek aynı zamanda çevrimi olarak da takip edilebilecek.

9. Yeşil İş Zirvesi

Türkiye’nin İlk ve Güçlü Sürdürülebilir İş Buluşması Yeşil İş Zirvesi, 25 - 26 Mayıs 2022 tarihinde, 9. Yılında pandemi sonrası değişim çağında somut adımlar için tüm paydaşları bir araya getiriyor.

Deniz Üstü Enerji Teknolojileri Fuarı ve Konferansı

Fuar İzmir

MARENTECH EXPO - Deniz Üstü Enerji Teknolojileri Fuarı ve Konferansı, yerli ve yabancı yüzlerce prestijli firmanın katılımı ve binlerce profesyonel yatırımcı & alıcının ziyaretiyle 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde Fuar İzmir’de sektör profesyonellerine kapılarını açıyor olacak.

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Ankara

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini de taşıyor. Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için başvurular başladı. Festival, 26 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak.