Etkinlikler

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması

Sabancı Vakfı tarafından yürütülen Kısa Film Yarışması başvuruları başladı. 7.’si gerçekleşen yarışmanın son başvuru tarihi 18 Kasım 2022 olup bu sene ki konusu ‘’Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Genç Kadınlar’’ olacak.

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kentler Kısa Film Yarışması

DEMIS’in yürütücüsü olduğu, CEİD (Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği) tarafından desteklenen ‘Cinsiyete Duyarlı Kentler Projesi kapsamında gerçekleşecek olan Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kentler Kısa Film Yarışması başvuruları 9 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek.

Engelsiz Filmler Festivali Kısa Film Yarışması

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişebileceği bir etkinlik olarak tasarlanan ve bu yıl 17 - 23 Ekim 2022 tarihleri arasından 10’uncusu gerçekleşecek olan ‘’Engelsiz Filmler Festivali’’, sinemaseverleri ağırlamak için hazırlanıyor. Son başvuru tarihi 14 Temmuz 2022'dir.

Gençlik ve Enerji Kampı

Gençlik Laboratuvarı Derneği ve ÇOKGEN Derneği ortaklığında BOTAŞ Çarşamba Şube Müdürlüğü İşbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Gençlik ve Enerji Kampı’ 15-16 Ekim ve 22-23 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Kurumsal Destek Fonu 2022 Dönemi Başvuruları

Sivil Toplum için Destek Vakfı tarafından düzenlenen ve Turkey Mozaik Foundation ve Dalyan Foundation işbirliği ile desteklenen Kurumsal Destek Fonu 2022 dönemi başvuruları 20 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek.

Psikolojide Çevre ve İklim Değişikliği Çalışmaları Sempozyumu

Online

Psikolojide Çevre ve İklim Değişikliği Çalışmaları Sempozyumu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Psikoloji bölümü bünyesinde bulunan Çevre Psikolojisi Araştırma Grubu PsyEnvi ev sahipliğinde 26-27 Kasım 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Küresel İkaz Sergisi

KTSM Kale Tasarım ve Sanat Merkezi Azapkapı Mahallesi, Hediye Sok. No:6 Beyoğlu/İstanbul

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Öğretim Üyesi Murat Germen’in fotoğrafları ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekilmesi amaçlanan KTSM’nin yeni sergisi 29 Mart - 30 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.