Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

ekolojik-mimarlik-mimarlikta-toprak-yapi-malzemesi

Ekolojik Mimarlık: Mimarlıkta Toprak Yapı Malzemesi

ÇEKÜL Evi Etkinlikleri kapsamında, “Ekolojik Mimarlık: Mimarlıkta Toprak Yapı Malzemesi” etkinliği, döngüsel tasarım konusunda yaptığı çalışmalarla bilinen Özgül Öztürk ile ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü, ressam-yazar Sevil Yeşim Dizdaroğlu’nun katılımlarıyla 26 Ekim 2021 Salı akşamı saat 20:30’da gerçekleşecek.

Etkinliğe Git »
herkes-icin-universite-odullu-yarismasi

Herkes için Üniversite Ödüllü Yarışması

Kısa film, afiş&slogan, makale, fotoğraf alanlarında düzenlenecek olan Herkes için Üniversite Yarışması’nın amacı engelli üniversite öğrencilerinin günlük yasam mücadeleleri konusunda farkındalığı arttırmak, çözüm üretilmesini ve toplumsal duyarlılığın geliştirilmesini sağlamaktır. Proje Engelliler Konfederasyonu ve Yaşam Boyu Eğitim Derneği tarafından yürütülüyor. Son başvuru tarihi 15 Kasım 2021’dir.

Etkinliğe Git »
gençler için yerel diyalog projesi

Gençler için Yerel Diyalog Projesi

Yerel yönetimler ve gençlik STÖ’leri arasında iş birliği oluşturmayı ve gençlerin karar alma organlarına katılımı konularındaki farkındalığını artırmayı amaçlayan atölyeler 27 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve Eskişehir’de gerçekleşecek. Son başvuru tarihi 25 Ekim saat 23:59’da sonlanacaktır.

Etkinliğe Git »
dogayi-kurtarmak-parmaklarinin-ucunda

Doğayı Kurtarmak Parmaklarının Ucunda

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Scratch Cup 2022 yılında “Doğayı Kurtar” teması ile yapılacak. 8-14 yaş arası öğrencilerin başvurularına açık olan Scratch Cup’ın son başvuru tarihi 1 Aralık 2021.

Etkinliğe Git »
insan hakları münazarası

İnsan Hakları Münazarası

“Dijital Çağda İnsan Hakları” münazaraları etkinliğinin başvuruları 25 Ekim tarihine kadar sürecek. Alandan uzmanların jüri olarak yer alacağı ve katılımcıların oluşturacağı takımlarla, dijitalleşmenin insan hakları üzerindeki etkisinin tartışılacağı program 18 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Programa, 25 Ekim Pazartesi gününe kadar başvurulabilir.

Etkinliğe Git »
5-ulusal-kutup-bilimleri-calistayi

5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı

Ülkemizde, hem Kuzey Kutbu hem de Güney Kutbu’nda çeşitli bilimsel çalışmalar gerçekleştirmiş veya gerçekleştirmek isteyen araştırmacıların her yıl düzenli olarak bir araya geldiği 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı 30 Kasım 2021 tarihinde, TÜBİTAK MAM Gebze Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. 

Etkinliğe Git »
soframızdaki zehir pestisit

Soframızdaki Zehir Pestisit

Modern tarımın kaçınılmaz bileşenlerinden biri olan tarım ilaçları, pestisit adıyla anılıyor. Tarımda pestisitler ve gıdanın ticarileşmesi ilişkinin konuşulacağı “Soframızdaki Zehir Pestisit” forumu 24 Kasım Pazar saat 16.00’da gerçekleşecek.

Etkinliğe Git »

III. Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, Konferans Bilim Kurulu üyelerinin katkılarıyla ilki 2019 yılında düzenlenen Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı bu alana katkı vermeyi amaçlıyor. 4 Aralık 2021 tarihinde düzenlenecek olan ve göç alanında çalışan yüksek lisans ve doktora öğrencilerini hem birbirleriyle hem de bu alanda farklı disiplinlerde ve disiplinlerarası çalışan deneyimli akademisyenlerle buluşturmak amacıyla yine bir araya geliyor.

Etkinliğe Git »

Agriculture Talks: Tarım-Gıda Girişimciliği

Gıda-tarım sektörlerinin nabzını tutan Agriculture Talks’un altıncısı 23 Ekim’de Kibele Projekt tarafından düzenlenecek. “Tarım-Gıda Girişimciliği” başlığı altında gerçekleşecek çevrimiçi etkinlik gıda-tarım konularına değinecek ve alanında uzman konukları ağırlayacak.

Etkinliğe Git »
yesil-soylesiler

Yeşil Söyleşiler

Mülkiye Siyaset Bilimi Topluluğu’nun düzenlediği “Yeşil Söyleşiler”in ilk programı olacak olan Ekim Programı, iklim krizi ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konularını alanında uzman konukları ile 23 Ekim 2021 10.00-15.00 saatleri arasında  Zoom’da gerçekleşecek.

Etkinliğe Git »
11-yesil-ekonomi-konferansi

11. Yeşil Ekonomi Konferansı

Yeşil Düşünce Derneği, Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği ile birlikte yürüttüğü, Yeşil Ekonomi Programı kapsamında gerçekleşecek 11. Yeşil Ekonomi Konferansı’nda Türkiye’de Yeşil ve Adil Dönüşüm için katkı sunabilecek akademik çalışmalara yer vermek üzere bir bildiri çağrısı yaptı. 

Etkinliğe Git »
turkiye-iklim-iktisadi-calistayi-turkiyenin-yesil-donusumu

Türkiye İklim İktisadı Çalıştayı : Türkiye’nin Yeşil Dönüşümü

İstanbul Politikalar Merkezi, Sabancı Üniversitesi ve Stiftung Mercator Girişimi iş birliğinde düzenlenecek çalıştay, iklim iktisadı alanında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi ve bu dönüşüm için gereken bilimsel altyapının durumunu ortaya koyarak eksik alanları/soruları tespit etme amaçlarını taşıyor. Çalıştay 25 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Etkinliğe Git »

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

crossroads-uluslararasi-kisa-film-festivali

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, bu yıl ilk kez “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” teması ile Tasarım Atölyesi Kadıköy’de sinemaseverlerle buluşuyor. Finalist filmlerinin gösterimi 1-14 Ekim tarihleri arasında Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)’ta ücretsiz olarak izlenebilir.

Etkinliğe Git »
dogal-organik-ve-saglikli-urunler-fuari

Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı

“Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı” 7-10 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Bu yıl temiz beslenme teması ile düzenlenecek olan fuar vesilesiyle Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkeden sektör profesyonelleri, iş insanları, perakende, toptancı ve tüm ilgilileri bir araya gelecek.

Etkinliğe Git »
izmit-carsisi-iyilik-senligi

İzmit Çarşısı İyilik Şenliği

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Good4Trust ile işbirliği halinde yürütülen İzmit Çarşısı’nda gıdadan el emeği ürünlere kadar birçok kategoride ürün yer alıyor. Çevreye ve insana saygılı üretim yapmak isteyen üreticileri bünyesine katarak her geçen büyüyen İzmit Çarşısı, İzmit Cumhuriyet Parkı’nda 8-9 Ekim’de İyilik Şenliği gerçekleşecek.

Etkinliğe Git »

Dünya Gıda Günü ve Yerel Yönetimler İlişkisi Çevrimiçi Semineri

Türkiye Belediyeler Birliği ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğiyle düzenlenen bu etkinlik vesilesiyle yerel yönetimlerin sürdürülebilir tarım-gıda sistemleri dönüşümündeki aktif rolü üzerine farkındalığın artırılması hedeflenmektedir. 15 Ekim 2021 Cuma Günü Saat 14:00’de düzenlenecek olan çevrim içi etkinliğe tüm belediyeler davetlidir.

Etkinliğe Git »