Tüm Etkinlikler

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

2C1N’22 Proje Başvuruları Başladı

Simurg Derneği tarafından gerçekleştirilen yeni sürdürülebilirlik projesi 2C1N, Birleşmiş Milletler’in 2030’a kadar hedef olarak koyduğu “17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı” konusunda 9 yıl boyunca gençlerin kendi seslerini duyuracakları bir projedir. Lise öğrencilerine yönelik olan 2C1N projemiz, 2. senesini Özyeğin Üniversitesi ana partnerliğinde 30 Ocak – 20 Şubat 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Etkinliği Gör →

Toprak Yapılara Giriş

İnsanın doğası ile mekanın doğalı arasındaki ilişki, gerçekte(n) nerede yaşamak isteriz?, ev, yuva nasıl olsun istersiniz? İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından düzenlenen Toprak Yapılara Giriş etkinliği 30 Ocak 2022’de 15.00-18.00 saatleri arasında Özgül Öztürk tarafından yapılacak.

Etkinliği Gör →
doğa ve insan döngüsü

Doğa ve İnsan Döngüsü

Nedir bizi bu kadar toprağa doğru çeken enerji? Köklerimiz mi? Yoksa topraktan doğan temel içgüdülerimiz mi? bu tarz sorularınız için Doğa ve İnsan Döngüsü etkinliği 5-6 Şubat 2022 tarihinde 1. günü kentte (İstanbul), 2. günü kırsalda (Happy Valley – Akmeşe Köyü) gerçekleşecektir. 

Etkinliği Gör →

Earth Mural Workshop in Cappadocia

Koan Akademi kapılarını Earth Mural Workshop için yeniden açıyor. Kapadokya’nın eşsiz köşelerinden toplanılan benzersiz topraklar ve bunlardan elde edilen karışımlar ile Kapadokya’nın hikâyelerini resmetmeye ne dersiniz?

Etkinliği Gör →

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı

Türkiye’deki ve Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında çevre ve iklim değişikliği ile ilgili alanlarda uygulanacak projeler vasıtasıyla sürdürülebilir ve kalıcı kurumsal yapılar tesis etmeyi hedefleyen “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı” duyuruldu. Son başvuru tarihi 1 Mart 2022.

Etkinliği Gör →
türkiye-jeoloji-kurultayı

74.Türkiye Jeoloji Kurultayı

Ülkemizin yerbilimlerinde 1947 yılından günümüze kadar gerçekleştirilen en köklü ve saygın bilimsel organizasyonu olan Türkiye Jeoloji Kurultayı’nın yetmiş dördüncüsü 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen kurultay MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesinde yapılacaktır.

Etkinliği Gör →
istanbul cocuk ve genclik sanat bienali

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası 6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, farklı coğrafya kültürlerinin, çocuk gözü ile ifade edilmesini sağlamak amacıyla 20 Nisan – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Etkinliği Gör →

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini de taşıyor. Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için başvurular başladı. Festival, 26 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Etkinliği Gör →
degistiren adimlar dernegi gonullulerini ariyor

Değiştiren Adımlar Derneği Gönüllülerini Arıyor

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

bahçeciliğe giriş

Bahçeciliğe Giriş ve Ekolojik Yaşamın Temelleri

Değiştiren Adımlar Derneği, 2018 yılında kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Yine bu doğrultuda gönüllülerini arıyor.

Etkinliği Gör →

İklim Değişikliğine Kesişimsel Bakış: İklim Kriziyle Mücadele için Erişilebilir Bilgi Üretme Konferansı

British Council destekli IYACEP (Podcast Yoluyla İklim Değişikliği ve Çevre Hakkı Konusunda Gençlerin Farkındalığını Artırmak) projesi kapsamında İklim Değişikliğine Kesişimsel Bakış: İklim Kriziyle Mücadele için Erişilebilir Bilgi Üretme Konferansı gerçekleştirilecek. İklim değişikliğine kesişimsel bir eksenden bakan araştırmaları erişilebilir bir hale getirmek amacı taşıyan konferans 26 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek. Herkesin katılımına açık olacak konferansta yapılan sunumlar, daha sonra “Çevre için Podcast” serisinde bölüm olarak yayınlanabilecek.

Etkinliği Gör →

Arazide Yağmur Suyu Hasadı Eğitimi

Nüfus yoğunluğu ve dolayısıyla yapılaşmanın az olduğu kırsal bölgeler, tarım ve orman arazilerinde su güvenliği için neler düşünmemiz gerekir ve neler yapabiliriz sorularına yanıt bulmak amacıyla İstanbul Permakültür Kolektifi tarafından tasarlanan Arazide Yağmur Suyu Hasadı Eğitimi 23 Ocak 2022 Tarihinde 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →

Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, iklim krizi olmak üzere kronik sorunlara çözüm arayışları kapsamında farklı disiplinlerden öğrenci ve profesyonelleri alanında yetkin isimlerle bir araya getirmek amacıyla ‘Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı’nı başlattı. Programa başvurular 19 Ocak 2022 tarihi itibariyle başladı.

Etkinliği Gör →
anaokullarinda surdurulebilir kalkinma icin egitim

Anaokullarında Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim

Alternatif Okullar, eğitimde alternatif yaklaşımlarıyla online eğitimlerine Türkiye ve yurtdışından alanında uzman eğitmenlerle devam ediyor.  İklim değişikliği, çevresel bozulma, biyolojik çeşitlilik kaybı, yoksulluk ve eşitsizlik dahil olmak üzere karşılaştığımız birbirine bağlı küresel zorlukları ele almak için her yaştan öğrenciyi bilgi, beceri, değer ve tutumlarla güçlendirmeyi  hedefliyor. 18 Ocak 2022 tarihli eğitim zoom üzerinden gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →
teknoloji-sanat-sürdürülebilirlik

Teknoloji, Sanat ve Sürdürülebilirlik

“Teknoloji, Sanat ve Sürdürülebilirlik” konulu canlı yayında, Mert Fırat ile teknoloji ile dönüşen bu dünyada sanatın yerini, dijital ekonomiyi, NFT’leri ve tüm bu yeni kavramların sürdürülebilir bir yaşam yaratımındaki yeri değerlendirilecek. 16 Ocak 2022 tarihinde İlkay Demirdağ’ın Instagram hesabından saat 21.00’da canlı olarak gerçekleşecek.

Etkinliği Gör →