Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ashoka Gala 2021

23 Kasım 2021 @ 19:30 - 21:00 UTC+3


Ashoka Gala 2021 bu yıl Türkiye’den katılan 4 yeni sosyal girişimciyi kutluyor. Haber medyasını özgürleştirmeye, teknoloji aracılığıyla gençleri güçlendirerek istihdama dahil etmeye ve toplumsal dayanışmayı şeffaf ve güvenilir bir modelle büyütmeye hayatlarını adamış Türkiye’den dört sosyal girişimci küresel Ashoka Fellowship  Ağı’na katılıyor. Etkinlik 23 Kasım Salı 2021 tarihinde Youtube ve İnstagramda canlı olarak, saat 19.30’da gerçekleşecek. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

Ashoka Fellowship Programı nedir?

Küresel Ashoka Fellowship Programı, sosyal girişimcilerin bireysel olarak yarattıkları etkinin çok ötesinde fark yaratabildikleri dinamik bir işbirliği ve iletişim platformu. 

Küresel Ashoka Fellowship Programı, 93 ülkede 3 bin 600’den fazla sosyal girişimciyi buluşturan, Ashoka’nın temel sosyal girişimci destek programıdır. Ashoka Fellowları 3 yıl boyunca maddi destek (ihtiyaç halinde), ömür boyu faydalanabildikleri pro-bono uzman destekleri ve küresel bir ağın parçası olma ayrıcalıklarını yaşarlar. Ashoka’nın uzun soluklu desteklerinin temelinde, sosyal girişimci bireyin, vaktinin ve enerjisinin %100’ünü sosyal girişimine ayırarak, sosyal etkisini hızlı bir şekilde artırması fikri vardır.

  • Kapasite geliştirme hizmetlerinden ayrışarak, sosyal girişimcinin sistem dönüşümü vizyonu ve araçlarını geliştirmesine odaklanır.
  • Proje, kurum veya program değil, birey odaklıdır. Pek çok Ashoka Fellowu seçildikleri projelerini büyüttükten sonra yenilerine başlamaktadır.
  • İlk üç senesi yoğunlaştırılmış olmak üzere ömür boyu devam eden, uzun soluklu bir destek programıdır.
  • Sağladığı destek sadece finansal veya sadece danışmanlık gibi tek bir alanda değil, pek çok alana yayılır.
  • Türkiye’de uluslararası bir network sağlayan tek sosyal girişimci destek programıdır.

 

Türkiye’den küresel Ashoka Fellowship Ağı’na katılan 4 yeni sosyal girişimciyi hep birlikte kutluyoruz! Haber medyasını özgürleştirmeye, teknoloji aracılığıyla gençleri güçlendirerek istihdama dahil etmeye ve toplumsal dayanışmayı şeffaf ve güvenilir bir modelle büyütmeye hayatlarını adamış dört sosyal girişimci Türkiye’den küresel Ashoka Fellowship Ağı’na katılıyor.

Platform: Youtube & Instagram / AshokaTurkiye

Etkinlik: 23 Kasım 2021 Salı günü saat 19.30’da Youtube ve İnstagramdan canlı olarak gerçekleşecek.

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCpFYtf2_onT_UtGBY57BpbA

İnstagram: https://www.instagram.com/ashokaturkiye/

Detaylar

Tarih:
23 Kasım 2021
Saat:
19:30 - 21:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
,

Organizatör

Ashoka

Mekan

Online