Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Çevre Vakfı Tez Ödülleri

18 Mart 2022


çevre vakfı
Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Çevre Vakfı 2021 yılının en başarılı çevre konulu doktora tezi için başvurular başladı. Ödüllerin amacı, çevre alanında yapılan doktora tezlerinin bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel katkılarını en üst seviyeye çıkartmak, rekabeti arttırıcı ve kaliteyi teşvik edici bir yol izlenmesini sağlamak ve çevre konusunda yapılan çalışmalarda farkındalık oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 18 Mart 2022’dir.  Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Başvuru süreci

2021 yılı içinde biten tezler için ödül başvuruları 18 Mart 2022 tarihine kadar alınacaktır. Başvuru için;

  1. A) Öğrenci ve danışmanının beraber hazırlayacakları dosyayı aşağıdaki form yardımıyla Çevre Vakfı’na göndermeleri gerekmektedir. Dosya içeriği aşağıda verilmiştir.

Ödül başvuru dosyasında sırasıyla istenen belgeler:

  • En Başarılı Tez Ödülü Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulmalıdır.)
  • “En Başarılı Tez Ödülü” başvuru gerekçeleri (danışman ve öğrenci tarafından yazılmalı ve imzalanmalıdır)
  • Tez savunma sınav tutanağı
  • Tezin kabul edildiğine dair Enstitü Yönetim Kurulu kararı
  • Tezin bir kopyası
  • Tezden türetilen yayınların listesi

Listedeki yayın gruplaması; SCI, SSCI, AHCI yayınlar, diğer uluslararası dergilerdeki yayınlar, ulusal hakemli dergilerdeki yayınlar, uluslararası konferans bildirileri, ulusal konferans bildirileri, patent, faydalı model vb. şeklinde olmalıdır.

Listede her bir yayının yazarları, yayının adı, yayınlandığı konferans/dergi ismi, yayınlandığı yıl, varsa DOI numarası, başvurunun gerçekleştirildiği yıla ait derginin etki faktörü belirtilmelidir.

Tezden türetilmiş yayınların birer kopyası.

  1. B) Aday gösterilen tez 1 Ocak 2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında tamamlanmış ve enstitüden unvan alınmış olması gerekir.
  2. C) Her tezin yalnızca bir başvuru hakkı mevcuttur ve bu başvuru hakkı yukarıda (B) maddesinde belirtilen tarih aralığında bitirilmiş tezler için kullanılabilir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru: https://www.cevrevakfi.org.tr/2021-yili-cevre-alanindaki-en-basarili-doktora-tezi-odulleri-esaslari/

Detaylar

Tarih:
18 Mart 2022
Etkinlik etiketleri:
, , , , ,