Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

ClimateXTurkey Çözümün Parçası Ol: Girişimcilik Programı Başvuruları

8 Mayıs 2022 - 18 Eylül 2022


ClimateXTurkey tarafından gerçekleştirilen, ClimateXTurkey Çözümün Parçası Ol: Girişimcilik Programı başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 8 Mayıs 2022 olan programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Program boyunca senin için tasarlanmış Bootcamp, Mentorluk Desteği, Speed Networking ve Teknik Eğitimler ile yetkinliklerini geliştir; projeni ClimateXTurkey Summit’te sun ve kazanan takımlar arasında yerini al. Kazanan ilk 3 takımı 30.000 TL, 10.000 TL ve 5.000 TL para ödülünün yanı sıra girişimlerini destekleyecek birçok farklı destek paketi bekliyor.

Yenilikçi iş modelleriyle çözüm üretilmesini hedeflediğimiz konular:

  • Karbon emisyonun dengelenmesi, 
  • Gıda atığı, 
  • Plastik tüketimi,
  • Geri dönüşüm,
  • Sürdürülebilir tekstil

Programa 18 –29 yaş arasındaki üniversite öğrencileri ya da yeni mezunlar, 3 veya 4’er kişilik takımlar halinde katılım gösterip Girişimcilik Bootcamp’ine katılmaya hak kazanan 15 takım arasında yerini alıyor; Bootcamp kapsamında, iş geliştirme, strateji, pazarlama, finans, yatırımcı sunumu konularında 3 gün süren online eğitimlerle genç girişimci adayları farklı yetkinlikler kazanıyor.

Al Gore’un başlattığı İklim Gerçekliği Projesi kapsamında hazırlanan müfredata göre İklim Gerçekliği sertifikalı eğitmenler tarafından verilen Teknik Eğitimler ile aşağıdaki iki temel soruya cevap arıyor ve çözüm önerileri geliştiriyoruz: İklim nasıl değişiyor, sistemik eşitsizlikler iklim krizini nasıl körüklüyor ve adaletsizliği nasıl derinleştiriyor? Start-up’lar bu zorluklarla nasıl yüzleşebilir ve istediğimiz dünyayı nasıl kurabilir? 

 Bootcamp sonrasında takımlara, 2 ay boyunca GİRVAK mezunları, GİRVAK ağındaki mentorlar, girişimci, yatırımcı ağı, küresel iklim krizi alanlarından uzmanlarla Mentorluk Programı kapsamında beraber çalışma fırsatı sunuyoruz.

Başvuru Formu: https://climatexturkey.com/basvuru-formu/

Detaylar

Başlangıç:
8 Mayıs 2022
Bitiş:
18 Eylül 2022
Etkinlik etiketleri:
, , , , ,

Organizatör

ClimateXTurkey