Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Işıldayanlar Konferansı

24 Mayıs 2022 @ 08:30 - 19:30 UTC+3


OGGUSTO tarafından düzenlenen Işıldayanlar Konferansı, bugüne kadar yaptıkları ile ışıldayan yıldız kadınların hikayelerinin yer alacağı konferans, 24 Mayıs 2022 tarihinde, 08.30 – 19.30 saatleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek aynı zamanda çevrimi olarak da takip edilebilecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Işık saçarak hayatı hem kendi hem çevresindekiler için daha anlamlı kılan, daima daha fazlası için çalışan, ilham ve umut veren güçlü kadınlar ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yoluyla kadının toplumda, iş ve ekonomik hayatta güçlenmesinin yanında duran öncü markalar, Işıldayanlar Konferansı’nda buluşuyor. 

Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakışla sürdürülebilir sosyal ve ekonomik kalkınma için kadının durumu ve gücünü ortaya koymayı amaçlayan IŞILDAYANLAR Konferansı, 24 Mayıs Salı günü 08.30-19.30 saatleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Konferans, aynı zamanda www.isildayanlarkonferansi.com adresi üzerinden de çevrimiçi olarak takip edilebilecek. 

OGGUSTO tarafından düzenlenen Işıldayanlar Konferansı’nda bugüne kadar yaptıkları, bakış açısı veya sadece varlığıyla çevresini aydınlatan, ismini bildiğimiz veya bilmediğimiz yıldız kadınların hikayesi başrolde olacak. Kadını ışıldatan markaların enerjisi eşliğinde bu kadınların hikayeleri Işıldayanlar sahnesinde paylaşılacak. 

Işıldayanlar Konferansında bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla ışıldayan ve diğer tüm kadınlara da ilham veren bir yıldız kadına ‘Yılın En Işıldayan Kadını’ ödülü takdim edilecek.

Gülse Birsel, Hazal Kaya, İngiltere’de Yaşam Boyu Başarı ödülü alan ilk Türk kadını olan Nurten Akkuş, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Nevruz Köyü Kadınları, sanatçı ve tasarımcı Fırat Neziroğlu konferansta sahnede yer alacak. KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Prof. Dr. Sinan Canan, SenDeGel Yönetim Kurulu Başkanı ve sivil toplum gönüllüsü İbrahim Betil ise cinsiyet ayrımı olmadan, takım arkadaşlığının ve desteğinin önemine vurgu yapacak.

Işıldayanlar Konferansı; Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Sosyal Ben Vakfı ve Teknolojide Kadın Derneği’nin (Wtech) stratejik ortaklığında gerçekleşiyor. Konferansın karbon salımı hesaplanacak ve karşılığında WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Derneği’ne bağışta bulunulacak.

Kayıt Linki: https://www.isildayanlarkonferansi.com/

Detaylar

Tarih:
24 Mayıs 2022
Saat:
08:30 - 19:30 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , , , , ,

Organizatör

OGGUSTO

Mekan

Zorlu PSM
Levazım, Koru Sokağı No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul + Google Haritalar

Venue map