Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kurumsalda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (TCE) Ölçümlemeleri

8 Aralık 2021 @ 12:00 - 14:00 UTC+3


Toplumsal cinsiyet eşitliği tüm kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanmasına yönelik çalışmalar dünya çapında bir öneme sahiptir. Bu bağlamda Kadın Liderlik Platformu (KLP) Kurumsalda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (TCE) ölçümlemelerinin önemini vurgulayan, ölçümleme sırasında ve sonrasında cinsiyete duyarlı adımları kurum kültüründe deneyimlemiş ve devam eden iyi uygulama örneklerini paylaşacak. Etkinlik; 8 Aralık 2021 saat 12.00-14.00 saatleri arasında online olarak gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Kadın Liderlik Platformu (KLP) özel sektördeki başarılı kadın odaklı çeşitlilik ve kapsayıcılık örneklerinin paylaşılması ve bu konudaki fikir önderlerinin düzenli buluşmalarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarını sağlayan bir oluşum. KLP toplantılarına çeşitlilik ve kapsayıcılık liderlerinin yanı sıra kurumların insan kaynakları ve CEO gibi temsilcileri ile konunun uzmanı akademisyenler, ilgili uluslararası, ulusal ve yerel örgütlerden temsilciler de katılıyor. Senede 3 yuvarlak masa ve bir zirve toplantısıyla bir araya gelen platform her zaman yeni kurum ve katılımcılara açık.

Bu yılın son KLP Yuvarlak Masa Toplantısı olan 8 Aralık 2021 buluşmasında, bu yıl üzerinde durulan tüm başlıkların kurumsalda sürdürülebilir dinamiklere dönüşebilmesi için en önemli ihtiyaçlardan olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ölçümlemesi konusunu derinlemesine konuşuyor ve iyi uygulama örneklerini paylaşılıyor olacak. Bu alanda cinsiyet temelli göstergeler, bu göstergelerin cinsiyete duyarlı periyodik dokümantasyonu ile cinsiyete duyarlı izleme ve değerlendirmenin kurumsalda önemi ve nasıl yapılacağına ışık tutması planlanıyor.

.Etkinlikler kurumların İnsan Kaynakları konularından sorumlu yönetici ve uzmanlarına özel olup, LCV ve bilgi için bizlere [email protected] mail adresinden ulaşabilir veya www.kadinliderlikplatformu.org/etkinlikler adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Başvuru Linki: https://kadinliderlikplatformu.org/etkinlikler/

Detaylar

Tarih:
8 Aralık 2021
Saat:
12:00 - 14:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Organizatör

Kadın Liderlik Platformu

Mekan

Online