Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Müsilaj sorunu ve Marmara’nın Geleceği

6 Kasım 2021 @ 09:00 - 17:30 UTC+3

Ücretsiz

musilaj sorunu

İstanbul Ekoloji Rotary Kulübü yürütücülüğünde, Müsilaj konusunun, sebeplerinin, bertaraf stratejilerinin, halk sağlığı ve ekonomiye olan etkilerinin ve tüm sürecin tartışılacağı çalıştay 6 Kasım Cumartesi 09:00 – 17:30 arasında iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

İstanbul Ekoloji Rotary Kulübü koordinatörlüğünde Beyoğlu, Büyükçekmece, İstanbul, Maslak, Topkapı, Tuzla Rotary Kulüpleri ile Beyoğlu ve Galatasaray Rotaract Kulüplerinden ve 2420. Bölge Çevreyi Koruma ve Destekleme Komitesinden oluşan Organizasyon Komitesi tarafından 6 Kasım 2021 Cumartesi günü Saat 9:00 – 17:30 arasında çevrimiçi ortamda, iki oturum düzeninde, “Müsilaj Sorunu ve Marmara’nın Geleceği Çalıştayı”  düzenlenecektir.

Çalıştayımızda, müsilaj sorunu ile ilgili olarak; Paydaşların tecrübe ve birikimleri ile orta ve uzun vadeli çözüm stratejileri geliştirilmesine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak, STK’ların kamu ve karar vericiler (belediyeler, bakanlıklar, ticari işletmeler vs.) ile bir arada çalışabileceği sürdürülebilir bir yapı oluşturulmasına yardımcı olmak, ve Müsilajın oluşumunu etkileyen ve ondan etkilenen gruplar arasında çözüme yönelik uygun şartların gelişmesine destek vermek için 

  1. Oturumda (09:00 – 13:40), müsilajla ilgili bilimsel çerçevenin ve durumun bir fotoğrafının çekilmesi, 
  2. Oturumda (14:30 – 17:30), belirlenen 4 başlıkta tartışma odalarında bir araya gelerek çözüme yönelik durum ve önerilerin derlenmesi ve takip sistemleri kurulmasına ışık tutulması amaçlanmaktadır. 

“Müsilaj Sorunu ve Marmara’nın Geleceği Çalıştayı”na konuşmacı, panelist veya tartışmacı olarak katılacak üniversite, STK, bakanlık, belediye, meslek odaları, medya ve diğer ilgili paydaşların değerli mensupları ile Marmara Denizi’nin geleceği için müsilaj sorununun bertarafında kullanılabilecek çözüm önerileri rapor haline getirilerek ilgili taraflar ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.  

Çalıştayımızda değerli katkılarınız için sizi de aramızda görmekten onur duyarız. 

İLETİŞİM:  [email protected]                                                                              

Saygılarımızla, Çalıştay Organizasyon Komitesi

Kayıt formu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsmezxwp7cltMXTlQbY_OTAtkAtcvcINO6FgISkHOVWoL4Qw/viewform

Etiketler: musilaj, marmara denizi, deniz salyasi, deniz kirliligi

Detaylar

Tarih:
6 Kasım 2021
Saat:
09:00 - 17:30 UTC+3
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Mekan

Online

Organizatör

İstanbul Ekoloji Rotary Kulübü