Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yeşil Mutabakat ve Türkiye

7 Aralık 2021 @ 18:00 - 21:00 UTC+3


Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi (CESD) ile Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENİVA) tarafından düzenlenen “Yeşil Mutabakat ve Türkiye” konulu etkinlik,  7 Aralık 2021 Salı günü 18.00-19.00 saatleri arasında, KHAS CESD müdürü ve ENİVA YK Başkanı Prof. Dr. Volkan Ş. EDİGER moderatörlüğünde, Arçelik A.Ş. Kıdemli Uzmanı Dr. Tuğba Ağaçayak katılımıyla gerçekleştirilecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Beşinci etkinlik olan  Arçelik A.Ş. Kıdemli Uzmanı Dr. Tuğba Ağaçayak konuk olacak ve kendisiyle “Avrupa Yeşil Mutabakatının Emisyon Hedefleri Tutarlı mı?” alt başlığı hakkında sohbet edilecektir. 

Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi: Enerjinin farklı alanlarında ihtisaslaşmış uzmanların çalışma yaptığı CESD’nin amacı, çeşitli enerji konularında Türkiye ve çevresiyle ilgili olarak yerel, bölgesel ve küresel çapta disiplinlerarası eğitim ve araştırma faaliyetleri yürütmek ve bu faaliyetler sonunda ortaya çıkan bilgi, yorum ve analizleri ulusal ve uluslararası kamuoyu ile paylaşarak toplumun sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaktadır. Merkez sayesinde, Kadir Has Üniversitesi’nde enerji konularında yürütülen eğitim ve araştırma faaliyetleri desteklenerek uluslararası standartlardaki çalışmalar geliştirilmekte ve yeni uygulamalarla enerji alanındaki eğitim ve araştırmanın kapsam ve niteliği genişletilerek etkinliği artırılmaktadır. Ayrıca, 21. yüzyılda enerji konularında karşı karşıya gelinen çeşitli enerji sorunlarının çözümü için gerekli insan gücünün yetiştirilmesine de katkıda bulunulmaktadır. Bu amaçla merkezle koordineli bir biçimde Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisans programı yürütülmektedir.

Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENİVA): Enerji kaynaklarının aranması, üretimi, nakli ve tüketimi süreçlerinde verimliliğin artırılması, çevrenin korunması ve iklim değişikliğinin önlenmesine yönelik araştırma-geliştirme (Ar-Ge) , bilgilendirme ve kamuoyu oluşturma faaliyetlerini yürütmek ve bu faaliyetlerin sonuçlarını hayata geçirmektir.

Program Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir ve katılım için kayıt zorunludur. Üniversite dışından katılıma açık olan etkinliğimiz Türkçe olarak yapılacak ve katılım ücretsiz olacaktır.

BaşvuruLinki: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZIlcu-srTMoHtAfwPM2zjL8GFgjBg-tZWRu

İletişim: khas.cesd@khas.edu.tr

Detaylar

Tarih:
7 Aralık 2021
Saat:
18:00 - 21:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Organizatör

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi (CESD)

Mekan

Online