Profil fotoğrafı

Harmonia Ekolojik Tasarım Eğitim Çiftliği

  • Çanakkale, Türkiye
  • Çanakkale, Türkiye
  • Üye

Profile Bilgisi

Ülke

Türkiye

Şehir

Çanakkale

Kısa Biyografi

Harmonia içinde farklı disiplinleri bir arada barındıran bir tasarım stüdyosudur. Türünün ilk örneğidir. 10 yıl önce insanların duyduklarında ne iş yaptığını anlamadığı, anlamadığı için de iş vermediği zamanlarda ne tür işler yaptığını ve nasıl yaptığını anlatmak için epey zaman harcamıştır. Bir de üstüne ormanın ortasında, sincaplar, çakallar, birkaç kirpi ve domuz dışında esnafın olmadığı bir yerde kurulması sebebi ile de gerçekten orjinal ya da tuhaftır.

Ekolojik bir yaşam sürer. Ekolojik tasarımı yalnızca müşterileri için uygulamaz, kendi için de kullanır. Güneş panelleri ile enerjisini sağlar, suyunu yağmurdan hasad eder, atık kağıtlarını kompost yapar, zehirli ürünleri kullanmaz, ofisi bile geri dönüşüm malzemelerinden yapılmıştır. Dolayısıyla söyleminde de eyleminde de gerçektir.

Trendlerin peşinde koşmaz.

Tasarım yapar. Tasarım süslemek değil problem çözmektir ve bunu yaparken yenilikçi fikirler ortaya atarak başka bir pencereden bakabilmektir. Tasarımın bir çok alanındaki problemlere ekolojik çözüm önerileri sunar.

Bütüncüldür; yaşamı bir bütün olarak ele alır, insan mutluluğu, çevre sağlığı, adalet, sürdürülebilirlik kavramları ile çalıştığı için, planlama, strateji, iletişim ve takım oyununda beceriklidir. İyi bir oyun kurucudur.

Güncel, evrensel ve vizyonerdir. Çünkü bilgi üretir. Okulda öğrendikleri ile iş piyasasında gördükleri üzerinden yıllar boyunca tekrarlamalarda bulunmaz. Eğitim alır, eğitim verir, akademik yayınlar hazırlar, sahada uygulamalarda bulunur, kitap yazar, konferans ve söyleşilerde yer alır. Bol bol soru sorar, sordurur.

Çok disiplinlidir. Bütüncül tasarım ilkeleriyle çalıştığından farklı disiplinlerden beslenir, proje bazlı çeşitli kabiliyetlerde, deneyim ve bilgi birikimine sahip ekipler kurar, liderlik ve kolaylaştırıcılık yapar. Bildiğiniz anlamda çalışan personeli yoktur.

Aşka inanır. Sevgi ile kurulmuştur ve tutkunun peşinden koşmuştur. Mutluluk yaratmaya çabalar. Güven duyar, güven verir. Müşteri seçer, iş seçer, teknik seçer, yöntem seçer, malzeme seçer.

İletişim Bilgisi

Hakkımızda

Harmonia Ekolojik Tasarım Eğitim Çiftliği

Harmonia yeşil markalar inşa eder. Birey, kurum ya da topluluklara arazi tasarımı, ekolojik yerleşke tasarımı, stratejik planlama, markalaşma konularında tasarım danışmanlığı yapar.

Harmonia; sosyal fayda sağlayan ve çevre sorumluluğu olan tasarım çözümleri üretir. Kamu kurum ve kuruluşlarına projeler üretir, tasarım danışmanlığı yapar, ekoloji bağlamında eğitimler verir.
Şirketler ve bireylere görsel iletişim ve mekan tasarımı hizmeti verir. Ekolojik entegrasyonlarını gerçekleştirmeleri için ekolojik yaşam bilgisi, tasarım odaklı düşünme, atık yönetimi, sosyal tasarım, iklim değişikliği gibi konularda eğitim verir.
Ekolojik yaşam ve tasarım konularında kırsalda kendi uygulama çiftliğinde ve şehirlerde farklı kuruluşlarda eğitimler düzenler, düzenlenen eğitimlere eğitimci olarak iştirak eder. Ulusal ve uluslararası platformda ekoloji, sürdürülebilirlik, onarıcılık kavramları çerçevesinde faaliyet gösterir, konferans ve söyleşilere katılır.
Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile sosyal fayda odaklı projeler yürütür ve proje fikri geliştirir. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alır, kitap yazar, dergi ve gazetelere konusuyla alakalı yazılar hazırlar ve ekolojik farkındalığı artırmaya çabalar.

Takipte Kalın!

Medya