Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

74.Türkiye Jeoloji Kurultayı

11 Nisan 2022 @ 08:00 - 15 Nisan 2022 @ 23:30 UTC+3


türkiye-jeoloji-kurultayı
Ülkemizin yer bilimlerinde 1947 yılından günümüze kadar gerçekleştirilen en köklü ve saygın bilimsel organizasyonu olan Türkiye Jeoloji Kurultayı’nın yetmiş dördüncüsü 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen kurultay MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesinde yapılacaktır.
Programın duyuru metni ve detaylı bilgi: 

Kurultayda bu yıl ele alınacak ana tema, 2021 yılında yaşananların etkisi ile “Doğa Kaynaklı Afetler” olarak belirlenmiştir. Doğa Kaynaklı Afetleri tüm boyutları ile anlamak, gerekli önlemleri tartışmak ve doğa ile barışık yaşamayı gerçekleştirmek için, doğanın dilinden anlayan biz yerbilimcilerin değerlendirmelerinin topluma ve yöneticilerine iletilmesini sağlamak en önde gelen amaçtır.

Düzenleme Kurulu olarak, aklın ve bilimin rehberliğinde gerçekleştirilen yerbilimleri uygulamalarının Doğa Kaynaklı Afetler karşısında toplumu nasıl dirençli hale getirdiğini gösterebilmek için tüm bilim insanlarını Kurultayımıza davet ediyoruz. Meslektaşlarımızın sunacağı sözlü veya poster şeklindeki bildiriler ile 74. Kurultayımızın yerbilimleri camiasına yakışır biçimde başarılı olacağına ve toplumun karşı karşıya kaldığı sorunları çözme yeteneğini bir kez daha gözler önüne serilecek.

Bildiri Linki :  http://tjk-bys.jmo.org.tr/

Detaylar

Başlangıç:
11 Nisan 2022 @ 08:00 UTC+3
Bitiş:
15 Nisan 2022 @ 23:30 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Mekan

Online