Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Challenge Lab

14 Kasım 2021


challenge lab

EIT Food, Foodback ve Impact Hub İstanbul yenilikçi araçlar ve metodolojiler sunarak gıda ve tarım sektörünün karşılaştığı büyük sorunların üstesinden gelmek, ve bu sorunlara teknolojik çözüm geliştirilmesi için Challenge Labs projesini tasarladı.  Projeye başvurular 14 Kasım 2021 Pazar gününe kadar devam edecek. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

Challenge Lab Teması:

Teknolojiyi kullanarak daha sürdürülebilir bir gıda sistemini nasıl oluşturabiliriz?

Gıdamızı üretme, dağıtma ve tüketme biçimlerimiz, doğal ekosistemler ve toplumlar üzerinde yadsınamayacak etkilere sahip. Gıda üretimi insan kaynaklı sera gazı emisyonlarının %35’ini oluşturup toprağın önemli bir kısmını kullanılamaz hale getirirken kitlesel üretim pratikleri yüzyıllardır toprağı işleyen kırsal nüfusun üretimden yeteri kadar pay alamamasına sebep oluyor. Bunların üzerine, her 9 insandan 1’i açlıkla mücadele ederken sürdürülemez bir şekilde ürettiğimiz gıdanın 3’te 1’ini israf ediyoruz.

Gıda ve tarım alanında uzmanlar ile yaptığımız araştırmanın sonucunda gördük ki, ülkemizin gıda ve tarımındaki sorunların çözümü teknolojiye adaptasyondan geçiyor. Artık şüphe götürmez şekilde çevreye daha duyarlı, toplumsal olarak daha eşitlikçi ve finansal olarak sürdürülebilir bir gıda sistemine ihtiyacımız var ve bunu ancak hep beraber çalışarak başarabiliriz!

Gelin, Challenge Lab’de bu sistemi hep birlikte inşa edelim.

Detaylı bilgi için ve başvuru için: https://foodback.co/challenge-lab/

Detaylar

Tarih:
14 Kasım 2021
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Mekan

Online

Organizatör

Impact Hub İstanbul