Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Gençler Avrupa’nın Geleceğini Tartışıyor Toplantıları

10 Kasım 2021 @ 14:30 - 17:00 UTC+3


Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Avrupa’nın ve AB’nin geleceği üzerine gençlerin, gençlik alanından çalışan STK/derneklerin, genç liderlerin ve akademisyenlerin 4 konu başlığı altında görüşlerini almak üzere çevrimiçi bir söyleşi serisi düzenleyecek. 10 Kasım Çarşamba günü 1. Oturumu gerçekleşecek olan söyleşide “Demokrasi ve Temsiliyetin Güçlendirilmesi” konuşulacak. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Avrupa’nın ve AB’nin geleceği üzerine gençlerin, gençlik alanında çalışan STK/derneklerin, genç liderlerin ve akademisyenlerin görüşlerini almak üzere çevrimiçi bir söyleşi serisi düzenleyecektir.

AB Başkanlığı olarak amacımız, AB ve gençleri odağına alacak şekilde aşağıda yer alan 4 konu başlığı altında gençlerimizin görüşlerini ve önerilerini ifade etmelerini, böylece sivil toplumun AB’ye katılım sürecimizde aktif olarak yer almasını ve Türk gençlerinin Avrupa’nın geleceğine ilişkin sözünün AB kurumları ve kamuoyu ile paylaşılmasını sağlamaktır.

Katılımcı gençler aşağıdaki konularda istedikleri sayıda oturuma katılarak 3’er dakika süreyle görüş ve önerilerini iletebileceklerdir. 

  • Demokrasi ve Temsiliyetin Güçlendirilmesi
  • Ekonomik ve Sosyal Kapsayıcılık
  • İklim Değişikliği ve Dijitalleşme
  • Güvenlik ve Dış Politika

Siz de Avrupa’nın geleceğinde söz sahibi olmak istiyorsanız ilgi duyduğunuz konudaki oturumlara katılarak görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Katılmak için başvuru formundaki soruları yanıtlayarak başvurunuzu yapınız.

Başvuru formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSATqKCUvXoT4OYvAIRVn-Hr82BWTacMNOpUC68O-Q47k5aw/viewform

Detaylar

Tarih:
10 Kasım 2021
Saat:
14:30 - 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Mekan

Online

Organizatör

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı