Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İklime Dirençli Tarım Ağı ve İklim Tarım Platformu Tanıtım Webinarı

7 Şubat 2022


İklim Tarım Platformu, Sivil Toplum Ağ ve Platformları için Destek Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nca desteklenen ve Doğa Koruma Merkezi Vakfı (DKM), Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET) ve Konya Önder Çiftçi Derneği (KOCD) ortaklığında yürütülen İklime Dirençli Tarım Ağı Projesi kapsamında yapılan çalışmaların bir ürünü olup  Tanıtım Webinar’ı 7 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Tarımsal üretim, son yıllarda sayısı ve şiddeti artan aşırı hava olayları (kuraklık, sel, dolu, don vb.) nedeniyle çeşitli şekillerde ve giderek artan oranda zarara uğruyor. Ürünün tamamının kaybına, verim düşüklüğüne ya da üretim araçlarının zarar görmesine neden olan bu olaylara karşı alınabilecek önlemlerin, diğer bir deyişle iklimsel değişikliklere uyumu sağlayacak çabaların   hızla belirlenmesi ve yaygınlaştırılması gerekiyor. Bu amaçla, işbirlikleri oluşturmamız ve deneyimlerimizi paylaşmamız gerektiğine inandığımız için İklim Tarım Platformunu (www.iklimtarim.org) kurduk.  Bu yolda, sivil toplum kuruluşları, hükümet yetkilileri, akademi, çiftçi ve özel sektör arasında geliştirilmiş diyalog ve güç birliğinin sağlanmasını hedefliyoruz. 

Platformda, iklim değişikliğinin etkilerine dair yerelden haberler, uyum yöntemlerine yönelik yazılı ve görsel kaynaklar, etkinlik takvimi gibi araçların yanı sıra, vatandaşların katkısı ve İklim Tarım adlı cep telefonu uygulaması aracılığıyla oluşturulan, “Türkiye İklimsel Afet Haritası” da bulunuyor.

Kayıt Linki: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZYkceusrz4qGtzCRGxkTqic_oiuQ8XcUFNN

Detaylar

Tarih:
7 Şubat 2022
Etkinlik etiketleri:
, , , , ,

Mekan

Online