Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı

8 Şubat 2022


Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı
Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından, Aflatoun International iş birliğiyle gerçekleştirilen 5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim programı; bir günlük oryantasyon eğitimi ve eğitim sonrasında 3 ay boyunca devam edecek etkinlikler ve sınıf uygulamalarından oluşuyor. 8 Şubat Salı 2022 tarihinde e-Kampüs’te çevrimiçi olarak düzenlenecek olan programın duyuru metni ve detaylı bilgi: 
Programın Hedefleri

5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Programı, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından, Aflatoun International iş birliğiyle uygulanmaktadır. Program ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, finansal okuryazarlık ve sosyal girişimcilik bilgi ve becerilerinin, aktif öğrenme yöntemleri kullanılarak kazandırılması hedeflenmektedir.

Projeye başvuran ve oryantasyon eğitimini tamamlayan öğretmenlerden 3 ay boyunca; 

  • her eğitsel tema için verilen uygulama görevlerini sınıflarında uygulamaları,
  • her eğitsel tema için bir akşam iki saat olmak üzere “Mentor Buluşmalarına” katılarak deneyimlerini ve öğrencilerinin ürettiği çalışmaları mentorlarıyla paylaşmaları,
  • her eğitsel tema için davetli konu alanı uzmanları ile bir akşam gerçekleştirilecek “Uzman Buluşmaları’na (webinarlara)” aktif katılmaları ve velilerini de bu webinarlara davet etmeleri beklenmektedir.

Programın son ayında gerçekleştirilecek olan çevrim içi iki günlük “Çözüm Kampı” öğrencilerden, sosyal çevrelerindeki bir soruna çözüm olarak bir girişim fikri oluşturmaları, öğretmenlerin ise öğrencilerine bu aşamada teşvik ve temsil desteği vermeleri beklenmektedir. 

Aynı zamanda, oluşturulacak sosyal öğrenme grubuna dahil edilecek katılımcılar, profesyonel öğrenme topluluğunun bir parçası olacaktır.

Eğitim programı boyunca aşağıdaki konular çalışılacaktır:
  • Kişisel Anlayış ve Keşif
  • Haklar ve Sorumluluklar
  • Para Biriktirme ve Harcama 
  • Planlama ve Bütçeleme
  • Sosyal ve Finansal Girişim
Programa Kimler Katılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında 3-4-5-6 ve 7. Sınıflarında görev yapan branş ve sınıf öğretmenleri programa başvuru yapabilir. 

Programın Süresi ve Zaman Planlaması

Program, 8 Şubat 2022’de başlayacaktır. Şubat 2022-Mayıs 2022 tarihleri arasında aylık görevler, mentorluk toplantıları, uzman buluşmaları ve çözüm kampı gibi faaliyetler yürütülecektir.

Katılım Belgesi

Programımız oryantasyon eğitimi ve 3 aylık bir uygulama aşamasından oluşmaktadır. Her tema için verilecek görevleri tamamlamak, ayda bir kez mentor buluşmasına katılmak ve uzman buluşmalarına öğrenci ve velilerinde katılımını destekleyerek katılmak gerekmektedir.

Tüm gereklilikleri tamamlayan katılımcılara, ÖRAV tarafından katılım belgesi dijital olarak verilecektir.

Başvuru Linki:  http://intranet.orav.org.tr/ContactUS/IndividualApplicationForm.aspx?pt=750

Mekan

Online