Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar

1 Kasım 2021 - 30 Kasım 2021


Sabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana düzenlediği Fark Yaratanlar etkinliği; yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları çözmek için uğraşan ve topluma cesaret veren Fark Yaratanların hikayelerini Türkiye ile paylaşıyor. 1-30 Kasım 2021 Salı gününe kadar devam edecek olan başvuruların en geç 17:30’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 13. Sezon Fark Yaratanları ise 2022 yılında düzenlenecek olan “Fark Yaratanlar Programı Lansmanı’nda Türkiye ile paylaşılacak. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

2009 yılından bu yana, yaşadıkları çevrede karşılaştıkları sorunları çözmek için uğraşan ve topluma cesaret veren Fark Yaratanlar’ın hikâyelerini Türkiye ile paylaşıyoruz. Şimdiye kadar 8.000’e yakın başvuru arasından, somut ve sürdürülebilir çözümler üreten kişi ve kurumlar Danışma Kurulu’nun katkılarıyla Fark Yaratan olarak seçildi.

Seçilen Fark Yaratanlar, uzman eşliğinde yapılan ihtiyaç analizi sonrasında uzun soluklu bir yolculuğa başlıyor. Fark Yaratanlar Ağı’na dahil olan kişi ve kurumlar; 10 ay boyunca Sabancı Vakfı ile bire bir çalışma şansına sahip oluyor. Buna ek olarak dahil oldukları ağ içerisinde diğer Fark Yaratanlar ile işbirliği geliştirme, çeşitli atölye ve etkinliklere katılma fırsatını da yakalıyor. Düzenlenen etkinlik ve atölyeler ise yine Fark Yaratanların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda şekilleniyor.

Adayların Değerlendirme Kriterleri;

  • Çalışmalarıyla somut değişim yaratması,
  • Yaratıcı ve ilham verici olması,
  • Çalışmalarının sürdürülebilir ve yaygınlaştırılabilir olması,
  • Şeffaf ve güvenilir olması.

Başvuru ve Değerlendirme Süreci;

1 Kasım – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında web sitesi üzerinden alınan başvurular aşamalı olarak değerlendirilir. Sistem başvuru alımına kapandıktan sonra Sabancı Vakfı tarafından yapılan ön eleme sonrasında en yüksek puanı alan adaylar bir sonraki aşamaya geçer. Danışma Kurulu değerlendirmesi sonrasında en yüksek puanı alan adaylar, pandemi koşullarının uygun olması durumunda yüz yüze ya da çevrimiçi görüşmelerin gerçekleştirileceği aşamaya geçmeye hak kazanır. Çevrimiçi ya da yüz yüze görüşmeler, hem adayları yakından tanımayı hem de varsa Danışma Kurulu’nun sorularına yanıtlar almayı hedefler. Görüşmeler sonrasında gerçekleşen son Danışma Kurulu ile en yüksek puanı alan adaylar Fark Yaratan olarak seçilir.

Başvuru Linki: https://www.farkyaratanlar.org/tr-tr/basvur

Detaylar

Başlangıç:
1 Kasım 2021
Bitiş:
30 Kasım 2021
Etkinlik etiketleri:
,

Organizatör

Sabancı Vakfı

Mekan

Online