Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Sıkıştırılmış Toprak Duvar Atölyesi

10 Haziran 2022 - 12 Haziran 2022


Mono Earth işbirliği ile, Koan Akademi’nin ev sahipliğinde, Sıkıştırılmış Toprak Duvar Atölyesi 10 – 12 Haziran 2022 tarihlerinde Avanos – Kapadokya’da gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Kapadokya’nın eşsiz köşelerinden topladığımız benzersiz topraklar ve bunlardan elde ettiğimiz karışımlar ile bir duvar inşa etmeye ne dersiniz? Sıkıştırılmış toprak tekniğinde derinleşeceğimiz ve ellerimizle tasarlayıp inşa edeceğimiz bir haftaya davetlisiniz. Can CUMALI ve Çağlar İŞBİLİR yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölye çağrısı için detaylar şu şekilde.

Atölyeye Kimler Katılabilir?

  • Atölye daveti, doğal yapım yöntemlerini öğrenmek isteyen ve toprak ile çalışmaktan keyif alan HERKESE açıktır.

Katılımcı Sayısı

  • Katılım 30 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Rammed Earth (Sıkıştırılmış Toprak) Nedir?

Sıkıştırılmış Toprak, belli oranda ve türde nemli toprağın güçlü kalıplar eşliğinde basit makineler yardımı ile sıkıştırılarak inşa yapılabilecek sistem haline getirilmesidir. Binlerce yıllık geleneksel kullanımının yanında modern arayüzü ve malzemenin doğasından gelen birçok avantajı ile doğal ve güçlü bir yapım yöntemidir. Rammed Earth tekniği insanlık tarihinin zor zamanlarında ucuz konut inşa etmenin hızlı bir yolu olarak görülse de son zamanlarda sürdürülebilir mimarinin inşa yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Toprak yapım yöntemlerinin en ağırı olduğu bilinen yöntem, modern dokusu ve detayları ile dayanıklı doğal yapı tutkunlarının tercihleri arasındadır.

Neler Var Atölyede?

Kapadokya’nın büyüleyici atmosferinde toprağı dokunarak hissettiğimiz, hissederek öğrendiğimiz, öğrenerek tasarladığımız ama en önemlisi hep beraber ellerimizle ürettiğimiz bir hafta sizleri bekliyor. Sıkıştırılmış toprak yapım tekniğinin detaylarının anlatılacağı atölyede toprak yapım pratikleri ve malzeme etkin tasarım detayları hakkında bilgiler verilecektir. Katılımcılar ile zenginleşecek atölyede KOAN Akademi bahçesinde sıkıştırılmış toprak yapım tekniği ile bir karşılama duvarı (totem) yapılması planlanmaktadır. Katılımcılar yürütücüler ile birlikte baştan sona elleri ile inşa edilecek çalışmanın bütün süreçlerini deneyimleme ve uygulama şansını yakalayacaklardır.

Atölye Takvimi

Sıkıştırılmış Toprak Duvar Atölyesi takvimi şu şekildedir.

Son Başvuru: 31 Mayıs 2022 23:59‘e kadar başvuruda bulunmak mümkün.

Başvuruların Sonuçlanması: 01 Haziran 2022 tarihinde mail ve telefon ile bilgilendirilecektir.

Rezervasyon ve Ödeme: Başvurusu kabul edilen katılımcıların rezervasyon bilgileri ödemeleri gerçekleştirdikten sonra taraflarına mail yolu ile iletilecektir. 03 Haziran 2022 tarihine kadar ödendi dekontlarının [email protected] adresine gönderilmesi gerekmektedir. Ödemenin gerçekleşmemesi durumunda yedek katılımcılara hak verilecektir.

Detaylı Bilgi: https://www.koanakademi.com/post/kapadokya-da-s%C4%B1k%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1lm%C4%B1%C5%9F-toprak-duvar-at%C3%B6lyesi

Detaylar

Başlangıç:
10 Haziran 2022
Bitiş:
12 Haziran 2022
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , ,

Organizatör

KOAN Akademi

Mekan

Avanos – Kapadokya