Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Tarım Gençlerle Yükseliyor

20 Kasım 2021 @ 08:00 - 29 Kasım 2021 @ 17:00 UTC+3


İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarım alanında çalışmalar yapmak isteyen gençlere destek vermek için “Tarım Gençlerle Yükseliyor” fikir yarışmasını düzenliyor. Gençlerden tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü artırmak amacıyla çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirerek tarımsal alanda yenilik yaratacak fikirleri bekliyorlar. Başvurular 29 Kasım 2021 tarihine kadar kabul edilecek. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarım alanında çalışmalar yapmak isteyen gençlere destek vermek amacıyla bu yıl altıncı kez “Tarım Gençlerle Yükseliyor” fikir yarışması düzenliyor. Yarışmayla birlikte tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak adına çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, genç kesimin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek, gençlerin tarımda yenilik yaratacak ve tarımın farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik edilmesi hedefleniyor. Beş ayrı başlık altında; “Akıllı Tarım”, “Çevre Dostu Tarım”, “Tarımsal Pazarlama, Markalaşma ve İletişim”, “Kırsal Kalkınma” ile “Bitkisel ve Hayvansal Üretim” konularında açılan yarışmaya başvurular 29 Kasım 2021 tarihine kadar kabul edilecek. 

Başvuruların tamamlanmasının ardından; borsa üyeleri, akademisyenler ve diğer resmi kurum temsilcilerinden oluşacak jüri tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda her kategori için birinci olan projeye 7.500 TL para ödülü verilecek. Ayrıca birincilik ödülleri haricinde kategori ayrımı yapılmaksızın 2 kişiye 2.500 TL mansiyon ödülü ve 25 kişiye de 500 TL sergi ödülü takdim edilecek. Sonuçlar, kamuoyuna basın ve İzmir Ticaret Borsası internet sitesi www.itb.org.tr kanalıyla duyurulacak ve ödüller hak sahiplerine İzmir Ticaret Borsası’nın belirleyeceği tarihte düzenlenecek tören ile takdim edilecek.

 Yarışma başvuruları online alınacak olup, ilgili dokümanlara www.itb.org.tr internet adresinden erişilebilmektedir. Ayrıca, katılımcılar 0232 481 13 70 numaralı telefondan Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü’ne bağlanarak detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Başvuru Linki: https://itb.org.tr/TarimGencYarismasi

Etiketler: Tarım Gençlerle Yükseliyor, İzmir Ticaret Borsası, Tarım, Sürdürülebilirlik

 

Detaylar

Başlangıç:
20 Kasım 2021 @ 08:00 UTC+3
Bitiş:
29 Kasım 2021 @ 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

İzmir Ticaret Borsası

Mekan

Online