Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Avrupa Atık Azaltma Haftası – “Döngüsel Topluluklar”

20 Kasım 2021 @ 08:00 - 28 Kasım 2021 @ 17:00 UTC+3


Avrupa Atık Azaltma Haftası, Avrupa’da atık önleme konusunda farkındalık oluşturmayı ve sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerinin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan bir girişimdir. Marmara Belediyeler Birliğinin Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası’nın (European Week for Waste Reduction – EWWR) bu yılki etkinlikleri 20-28 Kasım 2021 tarihlerinde “Döngüsel Topluluklar” teması ile gerçekleşecek. Son başvuru 12 Kasım Cuma. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

Marmara Belediyeler Birliğinin Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası’nın (European Week for Waste Reduction – EWWR) bu yılki etkinlikleri 20-28 Kasım 2021 tarihlerinde “Döngüsel Topluluklar” teması ile gerçekleştirilecektir.

EWWR; atık azaltma, ürünün yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık oluşturmayı 2009’dan beri temel amaç edinmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek için EWWR katılımcıları tarafından yapılan çalışmalar vurgulanmakta, üç temel faaliyet temasına [azalt (reduce), yeniden kullan (reuse), geri dönüştür (recycle)] odak oluşturmak için teşvik sağlanmaktadır.

Avrupa Atık Azaltma Haftası, Avrupa’da atık önleme konusunda farkındalık oluşturmayı ve tek bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerinin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan bir girişimdir. 

Kimler Katılabilir?

Belediyeler, kamu kurumları, atık yönetim şirketleri, özel şirketler, sivil toplum örgütleri, okullar ve üniversitelerin yanı sıra vatandaşlar da bireysel olarak EWWR’ye katılabilirler.

MBB Türkiye’de EWWR projesine ilişkin tüm tanıtım ve duyuru çalışmalarını üstlenmesinin yanı sıra, EWWR katılımcıları tarafından önerilen uygulamaların kaydını, doğrulamasını ve koordinasyonu sağlamaktadır. Türkiye’den projeye yönelik tüm başvurular MBB koordinasyonuyla kabul edilmektedir. Başvurular 12 Kasım 2021 tarihine kadar yapılabilmektedir. 

Kayıt linki: https://ewwr.eu/

İletişim:

Serena Lisai [email protected][email protected]

Tel: +32 2 234 65 00

EWWR Teknik Sekreteryası [email protected]

Mustafa Özkul [email protected]

Tel: +90 212 402 1934

EWWR Türkiye Koordinatörü

Detaylar

Başlangıç:
20 Kasım 2021 @ 08:00 UTC+3
Bitiş:
28 Kasım 2021 @ 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
,

Organizatör

Marmara Belediyeler Birliği

Mekan

Online