Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Women’s Online Safety Ideathon

26 Kasım 2021 - 28 Kasım 2021


online safety ideathon

Women Techmakers Türkiye, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu(UNFPA), Habitat Derneği ve TurkishWIN ortaklığıyla gerçekleştirilecek olan Women’s Online Safety Program 2021 kapsamında Women’s Online Safety Ideathon düzenleniyor. Günümüzde kadınların erkeklere oranla daha fazla çevrim içi şiddete maruz kalmasına karşı düzenlenen etkinlik, 26-28 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi:

Women Techmakers Türkiye, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu(UNFPA), Habitat Derneği ve TurkishWIN ortaklığıyla gerçekleştirilecek olan Women’s Online Safety Program 2021 kapsamında düzenlenen Women’s Online Safety Ideathon’a hoşgeldiniz.

Women’s Online Safety programı, eğitim ve ideathon etkinlikleri yoluyla kadınların çevrimiçi güvenliğini artırmak için bir Google girişimi olan Women Techmakers tarafından başlatılan bir dizi girişimdir. 

Kadınların online ortamda şiddete maruz kalma riski erkeklere göre 27 kat daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu sebepten ötürü, kadınlar herhangi bir internet ortamında kendini daha az güvende hissediyor.

Kadınların çevrimiçi ortamda yaşadıkları sorunlara ilişkin çözümler üretmek amacıyla online bir ideathon’da bir araya geliyoruz.

Ideathon 26-28 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Ideathon’a katılmak için minimum 2, maksimum 6 kişilik takımlar oluşturulması gerekmektedir.

Her takımda en az bir tane kadın katılımcı olması gerekmektedir.

Hep birlikte kadınlara yönelik çevrimiçi şiddete dur demek için sen de aramıza katıl!

Başvuru linki:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVo00c-96o7kgZK1CAMAWd9MBcH8ERNARmhjnCO3oaVwssQg/viewform

Detaylar

Başlangıç:
26 Kasım 2021
Bitiş:
28 Kasım 2021
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

Habitat Derneği
View Organizatör Website

Mekan

Online