Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yarınlara Uçuyoruz Projesi

28 Şubat 2022


Pegasus Hava Yolları’nın Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın yürütücülüğünde hayata geçirdiği Yarınlara Uçuyoruz Projesi 18-29 yaş arası gençlerin toplumsal, ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının güçlendirilmesi amacıyla faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının (STK) çalışmalarını desteklemek için kurulan bir hibe programıdır. Son başvuru tarihi 28 şubat 2022 saat 15.00 olan programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Proje kapsamında gençleri doğrudan ilgilendiren 3 farklı tematik alanda; gençlerin güçlenmesini hedefleyen projeler desteklenecektir. Bu alanlar:

– Çevreyi Koruma ve İklim Değişikliğine Karşı Mücadele: Küresel iklim değişikliği ve çevre sorunlarının olumsuz sonuçlarından genç kuşakların büyük ölçüde etkilenmesi bekleniyor. Bu kapsamda gençlerin bilgilendirilmesi, yaşam becerilerinin geliştirilmesi ve bu alandaki sorunlara yönelik çözüm geliştirme kapasitelerinin güçlendirileceği projeler desteklenecektir.

– Gençlerin İyi Olma Hali: İyi olma hali maddi durum, eğitim, sağlık, ilişkiler, çevre koşulları ve katılım gibi çeşitli alanlarda “iyi” olmayı hedefleyen ve kişilerin refahı ve gelişimini bütünsel olarak ele alan ve belirlenen göstergeler yardımıyla kişilerin yapabilirliklerini arttırmayı hedefleyen bir yaklaşımdır. Gençlerin iyi olma hali perspektifiyle gençlerin yaşamdan memnuniyet, eğitim, çalışma, sağlık, barınma gibi sosyal hak alanlarında öznel iyi olma haline dair proje fikirleri bu başlık altında desteklenecektir.

– Dijital Okuryazarlık ve Dijital Güvenlik: Bu başlık altında gençlerin dijital yetkinliklerinin artırılmasına, dijital dünyada güvenli olma konusunda bilgilerinin geliştirilmesine ve dijital şiddet ile mücadele projelerine destek verilecektir.

Toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımı tüm projelerde bir ana unsur olarak aranacak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sunan projeler seçim aşamasında önceliklendirilecektir.

Detaylı Bilgi : https://siviltoplumdestek.org/yarinlara-ucuyoruz-fonu-2022-cagri-metni/

Başvuru : https://siviltoplumdestekv.typeform.com/to/IJEo7Dw3?typeform-source=siviltoplumdestek.org

Organizatör

Pegasus Hava Yolları