Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Bozkurt: İklim Adaleti Üzerine Saha Notları Tanıtım Lansmanı

28 Şubat 2022


Yeşil Düşün Derneği tarafından yürütülen İklim Adaleti ve Saha Notlarının tanıtım lansmanı 28 Şubat 2022 tarihinde saat 19.00’da zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Lansmanının duyuru metni ve detaylı bilgi:

11 Ağustos 2021 tarihinde Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi sonucunda, edinilen güncel bilgilere göre, 65 kişinin yaşamı son bulurken, 8 kişiden bir daha haber alınamadı. Yaşam alanlarının tahribatının yanında doğada da büyük bir tahribat oluştu. İzler silinmeye devam ederken vatandaşlar ise 6 ay geçmesine rağmen felaketi unutamıyorlar. Araştırmacı/İklim aktivisti Özge Doruk’un sel felaketi sonrası Aralık 2021 tarihinde bölgedeki iyileşme sürecine odaklandığı ve durumu iklim adaleti üzerinden değerlendirdiği çalışmasına dair günlüklerini ve bölgede devam eden çalışmalara dair tespit ve görüşlerini paylaşacağı tanıtım lansmanına davetlisiniz.

 Yeşil Düşünce Derneği olarak uzun süredir iklim krizine karşı harekete geçilmesi, etkili politikalar üretilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar aynı zamanda iklim adaleti çatısı altında da değerlendirilmesi gereken sosyal adalet, toplumsal cinsiyet eşitliği, yeşil ekonomi, adil dönüşüm gibi konuları da kapsamaktadır. Bozkurt: İklim Adaleti Üzerine Saha Notları da bu kapsamda hazırlanmış çalışmalardan biridir.

Başvuru Linki: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZUvce6spj4jHNRG4om2aDIqJSmyRqcXsZXZ?utm_source=Zoom

Detaylar

Tarih:
28 Şubat 2022
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Organizatör

Yeşil Düşünce Derneği
View Organizatör Website

Mekan

Online