Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Scratch Cup 2023 Başvuruları

1 Aralık 2022


QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında düzenlenen Scratch Cup başvuruları başladı. “Temiz Enerjim Benim Enerjim” Teması ile gerçekleşecek olan Scratch Cup’a son başvuru tarihi 1 Aralık 2022’dir. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında düzenlenen Scratch Cup, 8-14 yaş arası öğrencilerin, Scratch 3.0 üzerinden yarışma temasına uygun olan oyunlarını geliştirmelerini destekler. Her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen Scratch Cup ’ta çocukların verilen temaya uygun olarak yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanmalarını amaçlar.

2023 yılında “Temiz Enerjim Benim Enerjim” teması ile yapılacak olan Scratch Cup, çocukların yaşadıkları gezegende temiz enerji kaynaklarına ve yenilenebilir enerji süreçlerine duyarlı olmaları, sorumluluk bilinçlerinin gelişmesi, sorunların değil tertemiz kodları ile çözümlerin bir parçası olmalarını bekliyor.

“Temiz Enerjim Benim Enerjim” temasıyla hedeflenen çocukların yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının önemini kavraması, çevre kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesinin farkına varması ve en önemlisi problemlerin çözümü noktasında temiz enerji çevre dostu proje fikirlerini tasarlamalarıdır.

Siz de bu heyecana ortak olmak için Scratch Cup 2023’e başvurun, büyük finalde yerinizi alın.

Takımlar başvurularında 8-10 yaş ilkokul grubu kategorisi ve 11-14 yaş ortaokul grubu kategorisini baz alacaktır.

Çocukların minimum 2 maksimum 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri tarafından yapılmalıdır.

Başvurular arasından ilkokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım ve ortaokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte finale davet edilecektir.

Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır.

Çocukların oyunları başvuru formunda hem link olarak hem de dosya olarak paylaşılacaktır.

Jürinin projenizi daha iyi değerlendirmesi için kod bloklarınızı oluştururken yorumlar yazmanız gerekmektedir.

2023 Scratch Cup yarışmasının teması olan “Temiz Enerjim Benim Enerjim” yarışmaya katılanlar, bu değişimin neden olan problemlere çözüm arama, temiz ve yenilebilir enerji konusunda farkındalık yaratma ve hayallerindeki temiz enerji dostu çevre ile alakalı projeler tasarlayabilirler.

Jüri, oyunun “Temiz Enerjim Benim Enerjim” temasına uygun hikayesinin içeriğini, genel tasarımın yaratıcılığını, belirtilen soruna karışı çözüm önerisini ve program içerisindeki kodların iyi derlenmesi, uygulanmasını ve başkaları tarafından anlaşılabilir olmasını değerlendirecektir. Ayrıca başvuru formunun içeriği ve oyunun detaylarının aktarımı da değerlendirilecektir.

Başvuru Formu: https://form.jotform.com/221723706664962

Detaylar

Tarih:
1 Aralık 2022
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

Habitat Derneği
View Organizatör Website
Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.