Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

8. “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması

16 Eylül 2022


Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından bu yıl sekizincisi gerçekleşecek olan ‘Kamera Elinde Geleceğin Cebinde’ kısa film yarışmasına  başvurular  16 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması’nın teması “Sermaye Piyasalarında Yatırımcı Olmak”, sloganı ise “Filmler Kısa, Yatırımlar Uzun…” olarak belirlendi. Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı olarak, yarışmacılarımız önce temaya uygun hazırlanmış senaryolarını iletecekler, TSPB Jürisi ve Senaryo Jurileri tarafından yapılacak senaryo değerlendirmesi sonucu ön elemeyi geçenler ise senaryoyu filmleştirerek yarışmanın ikinci kısmına katılmaya hak kazanacak.

İlk olarak Yarışmaya Başvur butonundan başvuru kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı, e-posta adresinize gelecek olan linkten etkinleştirdikten sonra 16 Eylül 2022 tarihine kadar “Sermaye Piyasalarında Yatırımcı Olmak” temasında yazılan en fazla beş sayfalık senaryonuzu Giriş Yap butonundan giriş yaptıktan sonra Senaryom kısmından pdf formatında yükleyebilirsiniz. Her yarışmacı en fazla bir senaryoyla yarışmaya katılabilecektir.

Senaryonuz önce teknik açıdan ve temaya uygunluğu açısından TSPB Jürisi tarafından; sinematografik açıdan da sinema-televizyon uzmanlarından oluşan Senaryo Jürileri tarafından değerlendirilerek elemeye tabi tutulacaktır.

Senaryo aşamasını geçen katılımcılar ile Medcezir, Ufak Tefek Cinayetler, Menajerimi Ara ve Yargı gibi izlenme rekorları kıran dizilerin ünlü yönetmeni Ali Bilgin ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden Murat İri tarafından “Sinema Unsurları” üzerine atölye gerçekleştirilecek ve ikinci aşamaya kalan katılımcılara senaryo yazımı, kısa film ve sermaye piyasalarına ilişkin kitap seti hediye edilecektir. Daha sonra senaryolar kısa film haline getirilerek, kısa film aşamasında değerlendirilmek üzere Giriş Yap butonundan giriş yapıldıktan sonra Kısa Filmim bölümüne 2 Aralık 2022 tarihine kadar yüklenebilecektir.

Senaryo Çağrısı sayfasından senaryonuzu nasıl yazmanız gerektiği ve teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sermaye Piyasaları Kavramları sayfasından sermaye piyasası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Burada belirtilen kelimelerin kullanımı zorunlu olmamakla birlikte, senaryonun temaya uygun hazırlanabilmesi için bu kavramları öğrenmeniz ve yararlanmanızda fayda var.

Başvuru Linki: https://kameraelindegelecegincebinde.com/kayit/

Organizatör

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği
Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.