Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Açık Sahne

17 Mayıs 2022 @ 19:30 - 21:00 UTC+3


Devri Daim Enstitüsü ve Meet2Talk ortaklığı ile gerçekleştirilen ‘’Açık Sahne’’ atölye programı 17 – 24 – 31 Mayıs 2022 ve 7 Haziran 2022 tarihlerinde Kadıköy – Yeldeğirmen’inde gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Doğayla insanın milyonlarca yıllık ilişkisini, modern zamanda yeniden konuşmanın vakti geldi. Sanayileşme, şehirleşme, tüketim çağı derken doğayı ihmal ettik. İhmal ettiğimiz yerde, iklim krizleri, doğal felaketler, üretimsel sıkıntılar baş gösterdi. 

İklim krizinin dili, dini, rengi yok diyerek başladığımız ‘açık sahne’ atölyelerimiz; İngilizce workshoplar ile gündemden ,iklim politikasından ve çevremizdeki sorunlardan konuşup çözümler üreterek hayata geçireceğimiz;  bol konuşmalı ve keyifli bir seri olacak. 

İngilizceyi konuşarak, sosyalleşerek ve eğlenerek öğrenmenin yolu Meet2Talk ve Devri Daim Enstitüsü ortaklığıyla gerçekleşen “ Açık Sahne” atölye programı; alanında uzman eğitmenlerle ve ana dili İngilizce olan moderatörler ile seni İngilizce sohbet etmeye, düşünmeye ve dönüştürmeye davet ediyor.

Programımız 4 haftalık atölye içeriklerini kapsamaktadır. Her haftanın atölye konusu farklıdır. Atölyelerin konuları arasında; atık hiyerarşisi, yeşil girişimler, yukarı dönüşüm (uygulamalı ürün çıkarma atölyesi) döngüsel ekonomi, bireysel farkındalıklar, ülke politikaları yer almaktadır.  

RİCA:  Atölye öncesinde seninle okuma listesi paylaşacağız. Bu metinleri okuyarak iklim krizi üzerine düşünebilir, yaşadığın yerde ve ülkende bu konularla ilgili yapılanları gözlemleyebilir ve bulacağın çözümleri bizimle açık sahnede paylaşmanı isteriz. 

Notlar:

  • Formumuz ön kayıtlar için hazırlanmıştır. 
  • Formu doldurduktan sonra sizlere e-posta ve WhatsApp kanallarından detaylı bilgileri sunacağız.
  • Etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz konum: 
  • Devridaim Enstitüsü’nde / Kadıköy – Yeldeğirmeni
  • Etkinliğimize katılım 10 kişi ile sınırlıdır.
  • Atölyelerimiz minimum B2 seviyesinde İngilizceye sahip katılımcılara açıktır.

Etkinlik ücreti:

  • 4 Haftalık Atölye Program Ücreti : 700 TL
  • Tek Haftalık Atölye Ücreti: 250 TL

Kayıt Linki: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAO__UnAq0pURE4yUzA5Q0wzM1JKUjlHRk9JT005TFpaOS4u

Detaylar

Tarih:
17 Mayıs 2022
Saat:
19:30 - 21:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , ,

Organizatör

Devri Daim Enstitüsü

Mekan

Kadıköy – Yeldeğirmeni