Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog Projesi

19 Kasım 2021 @ 08:00 - 17:00 UTC+3


degisim icin diyalog

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğinde, Uçan Süpürge Vakfı ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) konsorsiyumu ile yürütülen “Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog” Projesi, genç kadın ve genç erkekler arasında kutuplaşmayı, ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi kültür ve sanat yoluyla azaltmayı, bireysel özgürlükleri teşvik etmeyi ve değişim için diyaloğu artırmayı hedefliyor. Başvurular 19 Kasım 2021 saat 17.00’ye kadar yapılabilecek. Projenin duyuru metni ve detaylı bilgi:

Kısa adı “elele” olan, “Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog” Projesi, genç kadın ve genç erkekler arasında kutuplaşmayı, ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi kültür ve sanat yoluyla azaltmayı, bireysel özgürlükleri teşvik etmeyi ve değişim için diyaloğu artırmayı hedefliyor.

Avrupa Birliği’nin Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı (2018-2019) “Kültür için Temel Haklar” kapsamında desteklenen elele; Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğinde, Uçan Süpürge Vakfı ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) konsorsiyumu ile yürütülüyor.

Elele projesinin iki temel hedef kitlesi bulunuyor:

15-29 yaş aralığındaki genç kadın ve genç erkekler

Kültür sanat alanında projenin amacına uygun faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri (STÖ)

Projenin faaliyetleri “Yerel Sanat Etkinlikleri”, “elele Diyalog Platformu” ve “ELELE DESTEK” olmak üzere birbirini tamamlayan üç başlık altında toplanıyor:

ELELE DESTEK

ELELE DESTEK Sivil Toplum Örgütleri Kapasite Geliştirme Hibe Programı, Türkiye’de kültür sanat alanında projemizin amacına uygun faaliyet gösteren STÖ’leri güçlendirmeyi ve kapasitelerini artırmayı hedefleyen bir alt-hibe programıdır. Bu program kapsamında proje süresince iki ayrı çağrıda toplam toplamda 1.000.000 Avro hibe desteği sağlanıyor.

Yerel Sanat Etkinlikleri

Fırat ve Dicle havzasında yer alan ve birçok medeniyete tanıklık etmiş olan Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’de yerel sanat atölyeleri, sahne sanatları etkinlikleri, ana dilde etkinlikler, kültür festivalleri, özel gün kutlamaları ve çalıştaylarla farklı kökenlerden ve inançlardan gençler bir araya geliyor.

ELELE Diyalog Platformu

Daha yaşanılabilir bir dünya için SANATA EVET diyen “elele Diyalog Platformu” Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’deki kültürel yaşamı destekleyerek bu illerde gerçekleştirilecek etkinliklere vereceği katkı ile kültürler ve inançlararası diyaloğun gelişip pekişmesini sağlıyor.

https://elele.eu/elele-diyalog/

Detaylar

Tarih:
19 Kasım 2021
Saat:
08:00 - 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği

Mekan

Online