Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı

1 Mart 2022 @ 08:00 - 23:30 UTC+3


Türkiye’deki ve Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında çevre ve iklim değişikliği ile ilgili alanlarda uygulanacak projeler vasıtasıyla sürdürülebilir ve kalıcı kurumsal yapılar tesis etmeyi hedefleyen “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı” duyuruldu. Son başvuru tarihi 1 Mart 2022. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Toplam bütçesi 2,5 milyon avro olan hibe programı kapsamında, Türkiye’deki ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini iklim değişikliği ve çevre alanlarında çalışmalar yaparak güçlendirmeyi amaçlayan projelere öncelik verilecektir.

Türkiye’den belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları ile AB üyesi ülkelerden yerel yönetimlerin işbirliği içerisinde geliştirebilecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla 100 bin avro hibe desteği sağlanacaktır.

Proje başvurularının en geç 1 Mart 2022 saat 17.00’a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine (www.mfib.gov.tr) yapılması gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için:  https://www.ab.gov.tr/52834.html

Başvuru dökümanlarına ulaşmak için:  https://cfcu.gov.tr/tr/Sehir_Eslestirme_II_Hibe_Programi 

Hibe Desteği Son Başvuru Tarihi: 01.03.2022

Başvuru Linki: https://cfcu.gov.tr/tr/Sehir_Eslestirme_II_Hibe_Programi 

Detaylar

Tarih:
1 Mart 2022
Saat:
08:00 - 23:30 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, ,

Organizatör

Avrupa Birliği

Mekan

Online