Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Her Yaşta Fonu

31 Ağustos 2022


Sivil Toplum İçin Destek Vakfı tarafından düzenlenen ve AgeSA Hayat ve Emeklilik işbirliği ve mali desteğiyle hayata geçirilen Her Yaşta Fonu başvuruları 31 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi;

Her Yaşta Fonu nedir?

Fon, yaşlılık ve yaşlanma alanlarıyla kadın, sağlık, eğitim gibi bu alanı çevreleyen konularda faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının (STK) çalışmalarını ve projelerini desteklemek amacıyla kuruldu.

Fon STK’ları nasıl destekliyor?

Açık çağrılarla alınan başvurular sonucu belirlenen kuruluşlar destekleniyor. STK’lar fona projeleri ya da saha faaliyetlerini destekleyici araştırma çalışmaları için başvurabilirler.

Fonun büyüklüğü nedir?

2022 yılında faydalanıcı bir kuruluşa en fazla 150.000 TL tutarında hibe desteği sağlanacak. Fon kapsamında en fazla toplam 300.000 TL hibe dağıtılacaktır. Başvuruların en fazla 12 ay süreyle hazırlanmış şekilde yapılması beklenir. Ancak başvuran kuruluşların mevcut fikirlerini büyütmekle ilgili bir vizyonları ve bu vizyonu hayata geçirmek için ek kaynak ihtiyaçları da olursa başvuruda ayrıca belirtmeleri beklenir.

Fondan kimler yararlanabilir?

  • En az bir senedir sahada aktif olarak çalışan,
  • Türkiye’de kurulmuş dernekler, vakıflar, kooperatifler, vakıf üniversitelerinin araştırma ve uygulama merkezleri ve diğer kâr amacı gütmeyen,
  • 2021 gelirleri 30.000 TL ile 3.000.000 TL arasında olan (Yıllık geliri 30.000 TL’nin altında olan kuruluşların yaşlılık alanında yapmış olduğu çalışmalar bir referans olarak kabul edilebilir.),
  • Geçmişinde yaşlılık alanında çalışmalar yapmış olan ya da toplumsal cinsiyet, sağlık, engellilik, eğitim, vb. alanlarında biriktirmiş olduğu tecrübeyi çalıştığı hedef kitle nezdinde yaşlılarla genişletmeyi planlayan kuruluşlar.
  • Bu alanda faaliyet gösteren inisiyatif, platform, akademisyen/sosyal hizmet uzmanı grubu, vb. benzeri tüzel kişiliğe sahip olmayan birliktelikler de programa başvurabilir ancak Sivil Toplum için Destek Vakfı ile yasal açıdan hibe ilişkisi kuracak tüzel kişiliğe sahip bir ev sahibi kuruluşun başvuru formunda belirtilmesi gerekir.

Fon kimin inisiyatifiyle kuruldu?

Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın koordinasyonunda; AgeSA Hayat ve Emeklilik işbirliği ve mali desteğiyle kuruldu.

 

Fonun son başvuru tarihi nedir?

31 Ağustos 2022, saat 18:00

Başvuru s,Linki: https://siviltoplumdestekv.typeform.com/to/sqZHzZjC?typeform-source=siviltoplumdestek.org

Detaylar

Tarih:
31 Ağustos 2022
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Organizatör

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı
Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.