Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yeşil Kamp “Umut için mücadele: Yaşamı savunmak”

31 Ağustos 2022 - 4 Eylül 2022


Yeşil Düşünce Derneği tarafından 31 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Sincap Kamp’ta gerçekleşecek olan Yeşil Kamp’ın teması ‘Umut için mücadele: Yaşamı savunmak’ olacak. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Umut için mücadele: Yaşamı savunmak başlığıyla gerçekleşecek Yeşil Kamp, bu sene odağına “iklim gündemi, Türkiye’de iklim aktivizmi, Türkiye ve dünya siyaseti, barınma hakkı, yeşil ekonomi, cinsiyet ve göçmen politikaları, gıda krizi ve Rusya-Ukrayna savaşı” dahil olmak üzere birçok konuyu alıyor.

Yaşadığımız Covid 19 pandemisi, Rusya-Ukrayna savaşı, konut sorunu, kapıda bekleyen gıda krizi ve ciddiyeti karar alıcılar tarafından hala anlaşılmayan iklim krizi… Tüm bunlar ve küresel ölçekte hepimizi etkileyen birçok felaket sebebiyle içinde bulunduğumuz bu çağı; “Krizler Çağı” olarak adlandırıyoruz. 

İktidarların sürece ilişkin uyguladıkları güncel ve yetersiz politikalar, küresel iyileşmeyi yalnızca geciktirmiyor, aynı zamanda riske de atıyor. İşte bu nedenle, umuda, dayanışmaya ve yaşamı savunmaya  her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Doğanın bir parçası olduğumuz gerçeğini yeniden hatırlamak, yeşil değerleri benimsemiş insanlarla tanışmak, birlikte şarkı söylemek, denize girmek, bol bol kahkaha atmak ve en önemlisi, dünyanın sorunlarına, doğanın haklarına saygı duyan çözümler bulmak isteyen büyük, yeşil bir ailenin parçası olduğumuzu hatırlamak- hatırlatmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da “Umut İçin Mücadele: Yaşamı Savunmak” temasıyla Yeşil Kamp’ta buluşuyoruz!

Yeşil Kamp’ta neler yapıyoruz?

Yeşil politikayı tanıtırken güncel konuları yeşil bakış açısıyla tartışıp değerlendirebileceğimiz bir ortam yaratıyor, devam eden proje ve kampanyaları tanıyor, yeni kampanyalar için fikir alışverişinde bulunuyor ve en önemlisi yeni üyeler, aktivistler ve gönüllerle tanışıp bol bol eğleniyoruz!

Yeşil Düşünce Derneği olarak 2009 yılından bu yana doğaya uyumlu, sürdürülebilir, erkek egemenliği reddeden, şiddetsiz, doğrudan demokrasiye inanan, adil paylaşımdan yana, özgür yaşamı savunan, çeşitliliği koruyan, küresel mücadelenin parçası olan yeşil politikanın yaygınlaşması amacıyla çalışıyoruz. Düzenlediğimiz tüm etkinliklerde bu politik bakış açısıyla şiddetsiz, cinsiyetsiz, ayrımcı olmayan bir dil kullanmaya özen gösteriyoruz. Yeşil Kamp bu politikayı yaygınlaştırmanın bir aracı olarak bizleri 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde bir araya getiriyor.

Kayıt Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7jfBZhaB-1xcPs7NwTXBDlYAvL4y89bIpNJK0Rc6YaUXjLw/viewform

 

Detaylar

Başlangıç:
31 Ağustos 2022
Bitiş:
4 Eylül 2022
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

Yeşil Düşünce Derneği
View Organizatör Website

Mekan

Sincap Kamp
Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.