Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İnsan Hakları Münazarası

18 Kasım 2021 @ 08:00 - 1 Aralık 2021 @ 17:00 UTC+3


insan hakları münazarası

“Dijital Çağda İnsan Hakları” münazaraları etkinliğinin başvuruları 25 Ekim tarihine kadar sürecek. Alandan uzmanların jüri olarak yer alacağı ve katılımcıların oluşturacağı takımlarla, dijitalleşmenin insan hakları üzerindeki etkisinin tartışılacağı program 18 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Programa, 25 Ekim Pazartesi gününe kadar başvurulabilir. Etkinliğin duyuru metni ve detaylı bilgi: 

Friedrich Naumann Vakfı İnsan Hakları Akademisi, düzenlediği sayısız etkinliğe bir yenisini ekleyerek İnsan Hakları Münazaraları’nı başlatıyor. 18 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bu münazaralarda dijitalleşmenin insan hakları üzerindeki etkisi, katılımcılardan oluşturulacak takımlar arasında tartışılacak.

Üç hafta sürecek bu maraton için 16 kişi seçilecek. Birinci hafta verilecek bir eğitimin ardından ikinci ve üçüncü haftalarda münazaralar gerçekleştirilecek. Alandan uzmanların jüri olarak yer alacağı bu münazara ile insan haklarına farklı açılardan farklı yaklaşımlar tartışılmış olacak.

Münazara konusu nedir?

Münazaranın genel konu başlığı “Dijital Çağda İnsan Hakları”dır. Münazaralar kapsamında tartışılacak olan tezler münazaraların gerçekleştirileceği günden bir gün önce takımlar ile paylaşılacaktır.

Münazara nasıl gerçekleştirilecek?

Seçilecek 16 katılımcı dört takıma ayrılacaktır. Birinci hafta 18 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek münazara eğitiminin ardından 24 Kasım tarihinde birinci takım 01 Aralık tarihinde de ikinci takım verilecek konu çerçevesinde 4’er kişilik gruplar ile münazara gerçekleştireceklerdir.

Kimler başvurabilir?

İnsan haklarına ilgisi bulunan, tercihen münazara deneyimi ve temel insan hakları eğitimi olan üniversite öğrencileri ve mezunları başvuruda bulunabilir.

Nasıl başvuru yapılabilir?

25 Ekim 2021 tarihine kadar İnsan Hakları Akademisi web sitesinde (insanhaklariakademisi.org) yer alan başvuru formunun doldurulması ile programa başvuru yapılabilir. Başvuru formuna ulaşamazsanız lütfen tıklayınız. 

https://forms.zohopublic.com/bilgi4/form/nsanHaklarMnazarasBavuruFormu/formperma/f4PsuhzQUAKlTkdb9M00yYJtLmXVzcwtcnxZPJvRoMk

Sorularınızı [email protected] üzerinden mail yoluyla iletebilirsiniz.

Detaylar

Başlangıç:
18 Kasım 2021 @ 08:00 UTC+3
Bitiş:
1 Aralık 2021 @ 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, ,

Organizatör

Friedrich Naumann Vakfı İnsan Hakları Akademisi
E-posta:
https://www.freiheit.org/tr/turkiye/fnf-insan-haklari-akademisi

Mekan

Online