Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

 • Bu etkinlik geçti.

Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi

10 Ocak 2022


Türetim Ekonomisi Derneği tarafından, Fransız Büyükelçiliği’nin desteği ile Kadın Üreticilerin Sosyal ve Ekolojik Açıdan Adil Dönüşümünü Destekleme Projesi yürütülüyor. 2021 yılı Temmuz ayında tamamlanan Kadın ve İklim projesinin ortaya çıkardığı ihtiyaçlardan bir tanesine odaklanan bu projenin temel amacı; işini sürdürülebilir hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan üreticilere çevrimiçi  e-öğrenme programının ilk adımını atmak. Eğitime son başvuru tarihi 27 Aralık 2021’dir. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Herkesin faydalanabileceği öğrenme materyallerinin oluşturulması sürecinde, öncelikle farklı alanlarda uzman kişilerden oluşan bir müfredat oluşturulacak; 30 kadın üreticinin (birey veya topluluk) ve uzmanların katılımıyla çevrimiçi bir seminer dizisi düzenlenecek.Ardından, bu eğitimlerden hareketle çevrimiçi platforma uygun olacak şekilde bir video serisi hazırlanacak; programın çıktıları, uzmanların ve katılımcıların ek katkılarıyla çeşitli dersler ve ek öğrenme materyalleri geliştirilecek. Bu çıktılar kadim.org web sitesinde yayınlanacak. Gelecekteki katılımcılar bu fırsattan faydalanabilecek ve diğer katılımcılara ulaşma imkanı edinecek. Programa katılan katılımcılar, bu içerikler sayesinde dayanışma içerisinde birbirlerinden yeni bilgi ve deneyimler öğrenecek, kendi profilleri ve good4trust.org’da yer alan sanal dükkanlarıyla görünür olma fırsatı bulacak. Proje 6 ay boyunca devam edecek. Projenin uygulama süreci tamamladıktan sonra süreç içerisinde verilen eğitimlere dair video serileri kadim.org web sitesi üzerinden erişilebilir olacak. Proje boyunca eğitimlerin yanı sıra toplulukların bir araya gelebileceği etkinlikler planlanacak.

Proje kapsamında, öncelikle 30 kadın üreticinin katılacağı ve 10 hafta sürecek çevrimiçi bir eğitim dizisi düzenlenecek. İşini sürdürülebilir -daha yeşil ve ekolojik ve sosyal açıdan adil – hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan kadın üreticilere çevrimiçi (online) olarak sunulacak eğitimler haftada 2 veya 3 saat ve aşağıdaki içerikte planlanmaktadır.

 •     Türetim Ekonomisi ve döngüsel ekonomi    
 •       Online Platformlarda Satış
 •       Ürün geliştirme ve Ar-Ge      
 •       Pazarlama ve satış
 •       Marka Hikayesini Oluşturma
 •       Muhasebe, Finansman ve Vergilendirme
 •       Adil ve Sürdürülebilir İlkelerde Tedarik Zinciri Kurgulamak 
 •       Hedef kitle, ihtiyaç analizi, paydaş analizi, pazar araştırması
 •       Adil üretim süreçleri kurgulama        
 •       Ekip içi sosyal adalet

Başvuru Linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexz7RLDkxE7QxZ4SijwVZYZeY-jwUidMo7QxV-9JHjtXkPLQ/viewform

Başvuruya ve projeye dair tüm sorularınız için [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Organizatör

Türetim Ekonomisi Derneği

Mekan

Online