Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İklim Adaleti Sohbetleri

9 Ocak 2022 @ 13:00 - 17:00 UTC+3


SUYADER (Sürdürülebilir Yaşam Derneği) ve Dört Mevsim Ekolojik Yaşam Dernekleri’nin ortak çalışması kapsamında “İklim Adaleti” Ankara’da konuşulacak. 9 Ocak 2022, Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi: 

İklim krizinin ve sosyal adaletsizliklerin ağırlığını iyice hissettirdiği bugünlerde, bir diyalog kapısı açmayı umut ediyoruz. Bu kapıyı aralarken sizlerin katılımına, sesine, rengine ve bakış açısına ihtiyacımız var. Bir yanda kuraklık, su problemi, doğanın ve emeğin sömürüsü gibi olgularla karşı karşıyayken, diğer yanda dengesi bozulmuş bir iklim, aşırı hava olayları, seller, taşkınlar, şiddeti artan “doğal” felaketler gündemimizden eksilmiyor. 

Bu olayların kökeninde, esnasında ve sonuçlarında ise adalet kavramı hepimizi yakından ilgilendiriyor. Sömürgeleştirilmiş ülkeler ve topluluklar, yoksullaştırılmış sosyal sınıflar, toplumsal cinsiyet farklılıkları, dezavantajlı toplumsal gruplar, mülteciler, göçmenler, etnik ve dinsel ayrımcılığa uğrayanlar, yaşlılar, gençler, kadınlar, çocuklar, engelliler ve daha birçok insan, tarihsel süreçte gelişen erkek egemen kapitalist sistem ve insan kaynaklı iklim değişikliğinin sonuçlarını ve yükünü, ayrıcalıklı ve beşeri sisteme egemen insan topluluklarından daha fazla deneyimliyor. Şimdi, tarih belki de yeniden yazılıyor ve bizler bu sürecin aktif birer öznesi olma yolunda bilgimizi ve deneyimlerimizi birbirimizle paylaşıyor ve yeni diyalog kanalları oluşturmak istiyoruz. 

Başvuru Linki:  https://docs.google.com/forms/d/19LxajQE5E2SdO32gcV2KEeEJ1BxEs7vHxk40sm7ezMo/viewform?edit_requested=true

Detaylar

Tarih:
9 Ocak 2022
Saat:
13:00 - 17:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

SUYADER

Mekan

Ankara
Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.