Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kentsel Geçişleri Sürdürülebilir Bir Geleceğe Yönlendirme Ortaklığı

21 Eylül 2022


 

Kentsel Geçişleri Sürdürülebilir Bir Geleceğe Yönlendirme Ortaklığı (Driving Urban Transitions-DUT) ilk çağrısı, Avrupa Komisyonu tarafından Ufuk Avrupa Programı (Horizon Europe) programı kapsamında finanse edilmektedir. Çağrının 21 Eylül 2022 tarihinde açılması planlanmaktadır. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Müdahale Alanları “Geçiş Yolları” adı verilen üç temada gruplandırılmıştır:

  • “The Positive Energy Districts Transition Pathway (PED) (Pozitif Enerji Geçiş Yolu)
  • The 15-Minute Cities Transition Pathway (15 Dakikalık Şehirler Geçiş Yolu),
  • The Circular Urban Regenerative Economies Transition Pathway (Döngüsel Kentsel Yenileyici Ekonomiler Geçiş Yolu)

Çağrı kapsamında seçilen projeler, ortaklıkta yer alan aşağıdaki ülkelerin ulusal/bölgesel Finansman Kuruluşları tarafından doğrudan finanse edilecektir: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa,  Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye (TÜBİTAK 1071 Programı ile) ve Birleşik Krallık.

Her teklif,  listede yer alan üç ülkeden en az üç ortağı içermelidir ve ilgili ulusal/bölgesel Finansman Ajansı tarafından finanse edilmeye uygun olmalıdır. (Başvurular hem uluslararası hem ulusal değerlendirme sürecinden geçecektir).

Araştırmadan inovasyona ve uygulamaya kadar çok çeşitli faaliyetleri desteklemeyi amaçlamayan çağrılar ile Ortaklık, çeşitli bilimsel disiplinlere açık olup disiplinler arası yaklaşımları memnuniyetle karşılar. Çeşitli paydaşların (özel şirketler, kamu otoriteleri, belediyeler, üniversiteler, KOBİ’ler, araştırma kuruluşları) projelere dahil edilebilecek olup, proje hedeflerinin belirlenmesinde kullanıcıların ihtiyaçlarının dikkate alınması gereklidir.

Ortaklığın resmi lansmanı Ekim ayında Brüksel’de gerçekleşecek ve Eylül ayında bir dizi ulusal etkinlikle birlikte Çağrı Tanıtım Web Seminerleri gerçekleştirilecektir.

Detaylı Bilgi: https://jpi-urbaneurope.eu/driving-urban-transitions-to-a-sustainable-future-dut/

Detaylar

Tarih:
21 Eylül 2022
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

Ufuk Avrupa Programı
Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.