Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kız Kardeşim Projesi Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi

19 Aralık 2021 @ 16:00 - 18:00 UTC+3


Habitat Derneği Girişimcilik Programı Kız Kardeşim Projesi kapsamında;  Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi gerçekleştiriyor. Kadınların dijital dünya ve internet güvenliği konularında farkındalığının artması amacıyla, Kız Kardeşim Projesi Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi 19 Aralık 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Dijitalleşen dünyada güvenli internet kullanımı ile sanal haklarınız hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?

Dijital Dünyada Güvenlik Eğitimi’ne katılın, internet kavramlarını ve sanal ortamda sahip olduğunuz hakları öğrenin. Güvenli internet ortamını birlikte kuralım. 

Eğitim İçeriği; 

  • İnternet Kavramı, 
  • Güvenlik Kavramı, 
  • İnternet Güvenliği Kavramı, 
  • Güvenliği Tehdit Eden Unsurlar,
  • Güvenli İnternet Hizmeti,
  • Siber Zorbalık,
  • Link Güvenliği,
  • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu,
  • İnternet hukuku gibi konuları kapsamaktadır.  

Proje Hakkında

Kendini geliştiren, içindeki potansiyeli ve enerjiyi açığa çıkaran kadınlar, öncelikle kendilerine, çocuklarına ve ailelerine, ardından da topluma daha faydalı olacaktır. Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi, bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynamış olup 2015-2021 yılları içerisinde 81 ilde gerçekleştirilmiş finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik eğitimleri ile yüz yüze, online ve gezici eğitim tırı ile 100.000’den fazla kadına ulaşmıştır. 2019 yılında ilki düzenlenen Kız Kardeşim Projesi Hibe Programı, gıda girişimciliği üzerine girişimci kadınların iş geliştirme süreçlerine destek olmak amacıyla 30 ilden 11 girişimci kadına 275.000 TL’lik hibe desteği sağlamıştır. 2021 döneminde Kız Kardeşim Projesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye iş birliğinde, eğitim müfredatları ve gezici eğitim tırı ile 15.000 kadına ulaşmayı hedeflemektedir. Yerel eğitimlere ek olarak üretici, gıda ve yeme & içme sektörüne yönelik çalışan girişimci kadınların ve kadın kooperatiflerinin işletmelerini geliştirebilmeleri için 29 girişimci kadın 25 biner TL ve 1 girişimci kadın 40 bin TL jüri özel ödülü ile toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesi ile desteklenmiştir. Ayrıca proje kapsamında “Girişimci Kadınlar ile İlham Buluşmaları” organize edilerek ve kadınlar arasındaki iletişim köprüsünün güçlenmesi desteklenecektir.

Eğitim, her yaş aralığından kendini bu alanda bilgi sahibi olmak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açıktır. Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Eğitim Tarihi:  

19 Aralık 2021 Perşembe 16.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 

Son Başvuru Tarihi: 

19 Aralık 2021 – 11:59

Online gerçekleşecek olan eğitimin linki katılımcıların başvurularını yapmış oldukları e-mail hesapları ve telefon numaralarına SMS yoluyla paylaşılacaktır.

Başvuru Linki: https://form.jotform.com/213265046777966

Detaylar

Tarih:
19 Aralık 2021
Saat:
16:00 - 18:00 UTC+3
Etkinlik etiketleri:
, ,

Organizatör

Habitat Derneği
View Organizatör Website

Mekan

Online