Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ortak Fanzin İçin Açık Çağrı

10 Mart 2022


Türkiye Tekstil Araştırmaları Organizasyonu tarafından yapılan “Ortak Fanzin” projesinin ilk konusu olan “Tekstil ve Tarım” a yönelik yazı, kolaj veya sketchlerinizi 10 Mart 2022 tarihine kadar iletmeniz gerekmektedir. Programın duyuru metni ve detaylı bilgi:

Türkiye Tekstil Araştırmaları Organizasyonu ortak bir düşünme alanı inşaa ediyor. Düşünme alanında tekstil merkez alınarak farklı disiplinler bir araya getirilecek.

Farklı disiplinler için sorulan sorular bağlar oluşturmaya yardımcı olacak mı? Her şey bir bütün müdür? Bir bütünün parçalarını birleştirmek için istediğimiz noktadan bakmak yeterli midir? Doğru soruyu sormanın yolları nelerdir? Kritik düşünmek bize neler katar? Hiç düşünmediğimiz iki sektör aslında birbirine beklediğimizden yakın olabilir mi? Moda gerçekten her şeyle bağ kurabilir mi? İstediğimiz her yerde bağlantılar yakalamakta gerçekten iyi miyiz? Düşüncelerimiz farkındalık yaratır mı?

Katılımcılardan alan için düşünme pratiklerinin dökümü istenmektedir. Döküm; yazı, çizim veya kolaj olabilir.(jpeg,png,pdf formatında) Dökümlerin toplanması ile TTAO Ortak Fanzin yapılacaktır.

Fanzin dijital olarak sitemizde yayımlanacak, indirilebilecektir. Son başvuru tarihi 10.Mart.2022 olarak belirlenmiştir.

Fanzin 1 konusu olarak belirlenen, Tarım ve Moda için moda ve tarımın bağı nedir? Birbirlerine etkileri nedir? Birbirlerine yardımları veya zararları nedir? Tarım ve modayı merkez alan düşünme pratiklerinizin çıktılarını modanın toprakla olan ilişkisi üzerinden değerlendirme ve düşüncelerinizi linkteki formu doldurarak iletebilirsiniz.

Başvuru Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzBYFgUSLpu8LWGX5xD6K_4s4HuLykjMynco7yqm-djdlSZw/viewform

Detaylar

Tarih:
10 Mart 2022
Etkinlik etiketleri:
, , ,