Etkinlikler

Ekolojik Mimarlık: Mimarlıkta Toprak Yapı Malzemesi

Online

ÇEKÜL Evi Etkinlikleri kapsamında, “Ekolojik Mimarlık: Mimarlıkta Toprak Yapı Malzemesi” etkinliği, döngüsel tasarım konusunda yaptığı çalışmalarla bilinen Özgül Öztürk ile ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü, ressam-yazar Sevil Yeşim Dizdaroğlu'nun katılımlarıyla 26 Ekim 2021 Salı akşamı saat 20:30’da gerçekleşecek.

Ücretsiz

Gençler için Yerel Diyalog Projesi

İstanbul-Şişli,Kadıköy Eskişehir-Tepebaşı

Yerel yönetimler ve gençlik STÖ’leri arasında iş birliği oluşturmayı ve gençlerin karar alma organlarına katılımı konularındaki farkındalığını artırmayı amaçlayan atölyeler 27 Ekim - 9 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve Eskişehir’de gerçekleşecek. Son başvuru tarihi 25 Ekim saat 23:59'da sonlanacaktır.

Ücretsiz

10. Küresel Sağlık için Gaming Hackathon’una Katılmak İster misin?

Online

Küresel sağlığı korumaya yönelik farkındalık yaratma üzerine düşünmek, fikir üretmek, üretilen fikirleri günümüz teknolojileriyle birleştirip oyun tasarlamak isteyen ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı hackathon, Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı tarafından düzenleniyor. Son başvuru tarihi 23 Ekim 2021, saat 23.59.

Ücretsiz

11. Avrupa Birliği İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

Online

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, bu yıl, başvuru sahiplerini toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda düşünmeye teşvik etmenin yanı sıra iklim değişikliği ile insan hakları arasındaki ilişkiyi keşfetmeye çağırıyor

Ücretsiz

Herkes için Üniversite Ödüllü Yarışması

Online

Kısa film, afiş&slogan, makale, fotoğraf alanlarında düzenlenecek olan Herkes için Üniversite Yarışması’nın amacı engelli üniversite öğrencilerinin günlük yasam mücadeleleri konusunda farkındalığı arttırmak, çözüm üretilmesini ve toplumsal duyarlılığın geliştirilmesini sağlamaktır. Proje Engelliler Konfederasyonu ve Yaşam Boyu Eğitim Derneği tarafından yürütülüyor. Son başvuru tarihi 15 Kasım 2021’dir.

Ücretsiz

3. Kent Konseyleri Sempozyumu

Türkiye Kent Konseyleri Birliği koordinasyonunda ve Balıkesir Kent Konseyi ev sahipliğinde 18-20 Kasım 2021 tarihlerinde Balıkesir’de düzenlenecek.

Ücretsiz

İnsan Hakları Münazarası

Online

"Dijital Çağda İnsan Hakları" münazaraları etkinliğinin başvuruları 25 Ekim tarihine kadar sürecek. Alandan uzmanların jüri olarak yer alacağı ve katılımcıların oluşturacağı takımlarla, dijitalleşmenin insan hakları üzerindeki etkisinin tartışılacağı program 18 Kasım - 01 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Programa, 25 Ekim Pazartesi gününe kadar başvurulabilir.

11. Yeşil Ekonomi Konferansı

Yeşil Düşünce Derneği

Yeşil Düşünce Derneği, Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği ile birlikte yürüttüğü, Yeşil Ekonomi Programı kapsamında gerçekleşecek 11. Yeşil Ekonomi Konferansı’nda Türkiye’de Yeşil ve Adil Dönüşüm için katkı sunabilecek akademik çalışmalara yer vermek üzere bir bildiri çağrısı yaptı. 

Ücretsiz

Soframızdaki Zehir Pestisit

Online

Modern tarımın kaçınılmaz bileşenlerinden biri olan tarım ilaçları, pestisit adıyla anılıyor. Tarımda pestisitler ve gıdanın ticarileşmesi ilişkinin konuşulacağı "Soframızdaki Zehir Pestisit" forumu 24 Kasım Pazar saat 16.00'da gerçekleşecek.

Ücretsiz

5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı

İzmit Cumhuriyet Parkı Cumhuriyet, Korniş Cd No:7, İzmitKocaeli,

Ülkemizde, hem Kuzey Kutbu hem de Güney Kutbu’nda çeşitli bilimsel çalışmalar gerçekleştirmiş veya gerçekleştirmek isteyen araştırmacıların her yıl düzenli olarak bir araya geldiği 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı 30 Kasım 2021 tarihinde, TÜBİTAK MAM Gebze Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. 

Ücretsiz